Traxxas stejnosměrný regulátor XL-5 LVD

Kód: TRA3018R
Značka: Traxxas
2 499 Kč / ks 2 065 Kč bez DPH
Skladem eshop

Stejnosměrný regulátor XL-5 Low Voltage Detection (LVD) pro auta Traxxas v měřítku 1:10 jako např. Bandit, Monster Jam, Stampede, Slash, a pod. Napájení 4 až 8 čl. nebo 2 čl. LiPol. Regulátor nahrazuje původní řadu XL-5 (ta nepodporovala LiPol baterie).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje regulátor Traxxas XL-5 LVD opatřený konektory, montážní příslušenství, sadu samolepek a návod k použití.

Charakteristika

Stejnosměrný reguláto XL-5 Low Voltage Detection (LVD)r pro auta Traxxas v měřítku 1:10 jako např. Bandit, Monster Jam, Stampede, Slash, a pod. Napájení 4 až 8 čl. nebo 2 čl. LiPol. Regulátor nahrazuje původní řadu XL-5 (tj. bez LVD), která nepodporovala LiPol baterie).

Velkou výhodou regulátorů Traxxas je jejich jednoduché programování, které je pro všechny regulátory Traxxas naprosto stejné. U regulátorů lze provést kalibraci, nastavit mód jízdy a u nejnovějších verzí nastavit typ baterií na NiMH nebo LiPol. Průběh programování je zobrazen dvoubarevnou LED diodou a zvukovou signalizací (pokud je připojen motor).

Kalibrace regulátoru

Jedná se o nastavení polohy neutrálu a krajní polohy plynu. Kalibraci je potřeba provést při vyměně vysílače nebo při podezření na nekorektní chování regulátoru.

Mód jízdy
  • Sport mode: plný výkon vpřed i vzad, brzda
  • Race mode: plný výkon vpřed a brzda, zpátečka není dostupná pro splnění pravidel některých závodů.
  • Training mode: 50% výkon regulátoru vpřed, 50% výkon vzad, 100% brzda. Tento mód je vhodný pro první seznámení s jízdními vlastnostmi modelu nebo pro děti. Model dosahuje cca třetinové své maximální rychlosti.
Typ baterií (dostupné pouze s regulátory s LVD)
  • NiMH baterie: výkon regulátoru je omezen pouze výkonem, který je schopna dodat baterie. V tomto módu není doporučeno používat LiPol baterie, protože by došlo přílišným podvybitím k jejich zničení.
  • LiPol baterie: LiPol baterie jsou moderní zdroj elektrické energie, který vyniká velkou měrnou kapacitou vztaženou ke hmotnosti. U LiPol baterií je nutné zajistit, aby nedošlo po poklesu napětí pod 3.0V na článek. Regulátor při poklesu napětí na cca 3.3V/článek sníží výkonu regulátoru na 50%. Při poklesu na 3.0 V/článek dojde k úplnému odpojení motoru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stejnosměrné
Hmotnost: 0.14 kg
Typ: Stejnosměrný
Použití: Auta
Napájení: 4-8 článků NiMH, 2 čl. LiPol
Proud: 14 A (max. trvale)
BEC: Lineární, 6 V / 1 A (trvale) 2 A (krátkodobě)
Délka: 55 mm
Šířka: 31.2 mm
Výška: 16 mm
Hmotnost: 70 g
Voděodolný: Ano
Vstup pro senzory: Ne
Tepelná ochrana: Ano
Frekvence PWM: 1400 Hz
Maximální trvalý proud: 14 A
Vnitřní odpor: 7 mΩ pro směr vpřed, 14 mΩ pro zpátečku
Minimální počet závitů: 12
Ochrana proti podvybití LiPo: Ano, dvoustupňová
Odpor (vpřed): 0.007 Ω
Odpor (zpátečka): 0.014 Ω

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: