Traxxas stejnosměrný regulátor EVX-2 LVD

Kód: TRA3019R
Značka: Traxxas
4 299 Kč / ks 3 553 Kč bez DPH
Skladem eshop

Dvojitý stejnosměrný regulátor Traxxas EVX-2 LVD pro auta v měřítku 1:10 E-Revo, E-Maxx a pod. Napájení 6 až 14 čl. NiMH nebo 4 čl LiPol. Regulátor má nově možnost nastavení na LiPol baterie - odpojení motoru při poklesu napětí pod 3.0V/článek (Low Voltage Detection). Náhrada za TRA3019.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje dvojitý stejnosměrný regulátor s naletovanými Traxxas konektory na straně bateriií, na straně motorů je regulátor opatřen nástrčnými konektory. Balení dále obsahuje 6 ks odrušovacích keramických kondenzátorů, montážní šrouby M3x20mm, sadu samolepek a návod k použití.

Charakteristika

Dvojitý stejnosměrný regulátor Traxxas pro auta v měřítku 1:10 E-Revo, E-Maxx a pod. Napájení 6 až 14 čl. NiMH nebo 4 čl. LiPol. Moderní konstrukce je do značné míry odolná vůči vniku vody.

Velkou výhodou regulátorů Traxxas je jejich jednoduché programování, které je pro všechny regulátory Traxxas naprosto stejné. U regulátorů lze provést kalibraci, nastavit mód jízdy a u nejnovějších verzí nastavit typ baterií na NiMH nebo LiPol. Průběh programování je zobrazen dvoubarevnou LED diodou a zvukovou signalizací (pokud je připojen motor).

Kalibrace regulátoru

Jedná se o nastavení polohy neutrálu a krajní polohy plynu. Kalibraci je potřeba provést při vyměně vysílače nebo při podezření na nekorektní chování regulátoru.

Mód jízdy
  • Sport mode: plný výkon vpřed i vzad, brzda
  • Race mode: plný výkon vpřed a brzda, zpátečka není dostupná pro splnění pravidel některých závodů.
  • Training mode: 50% výkon regulátoru vpřed, 50% výkon vzad, 100% brzda. Tento mód je vhodný pro první seznámení s jízdními vlastnostmi modelu nebo pro děti. Model dosahuje cca třetinové své maximální rychlosti.
Typ baterií (dostupné pouze s regulátory s LVD)
  • NiMH baterie: výkon regulátoru je omezen pouze výkonem, který je schopna dodat baterie. V tomto módu není doporučeno používat LiPol baterie, protože by došlo přílišným podvybitím k jejich zničení.
  • LiPol baterie: LiPol baterie jsou moderní zdroj elektrické energie, který vyniká velkou měrnou kapacitou vztaženou ke hmotnosti. U LiPol baterií je nutné zajistit, aby nedošlo po poklesu napětí pod 3.0V na článek. Regulátor při poklesu napětí na cca 3.3V/článek sníží výkonu regulátoru na 50%. Při poklesu na 3.0 V/článek dojde k úplnému odpojení motoru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stejnosměrné
Hmotnost: 0.23 kg
Napájecí napětí: 6 - 14 čl NiMH (7.2 - 16.8 V) nebo 4 čl. LiPol (14.4 V)
Rozměry: 58 x 51 x 27 mm
Hmotnost: 102 g
Minimální počet závitů motoru: 10
Vnitřní odpor: 4 mΩ
Maximální trvalý proud: 180 A
Maximální špičkový proud: 360 A (10 ms)
BEC: 6.0 V 2.5 A
Napájecí kabely: 14AWG
Frekvence PWM: 1700 Hz
Tepelná ochrana: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: