Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

Krick Grunau Baby 1:6 Kit

Kód: KR-10190
5 699 Kč –2 % 5 585 Kč / ks 4 616 Kč bez DPH
Vyprodáno

Stavebnice modelu známého německého větroně Grunau Baby v měřítku 1:6 Kit v rozsypu. Konstrukční celodřevěný model, laserem vyřezané díly z lehké překližky a balzy, kovové díly a příslušenství. Doporučena je modelářská praxe se stavbou dřevěných modelů letadel.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení stavebnice modelu větroně Grunau Baby 1:6 je sada stavebních výkresů 1:1, manuál s pokyny ke stavbě, sada obtisků, montážní příslušenství jako spojky křídel, táhla, vidličky, panty, matice, šrouby, kabinka apod., kompletní dřevěné CNC výřezy, smrkové nosníky, balzové prkénka a bloky.

Charakteristika

Stavebnice modelu známého německého větroně Grunau Baby 1:6 Kit v rozsypu. Konstrukční celodřevěný model, laserem vyřezané díly z lehké překližky a balzy, obsaženy jsou kovové díly a příslušenství. Doporučena je předchozí modelářská praxe při práci se dřevěnými konstrukcemi.

Schneider Grunau Baby byl jednosedadlový kluzák, který byl vyráběn v Německu od roku 1931. Šlo o mimořádně zdařiloou konstrukci, vyrobeno bylo asi 6000 strojů a dodáno do cca 20 zemí. Větroň byl navržen Edmundem Schneiderem s pomocí Wolfa Hirtha a Huga Kromera ve společnosti Schneider. Byl pojmenováno podle Grunau, města, kde byla umístěna továrna Schneider, nyní Jeżów Sudecki v Polsku. Cílem bylo vytvořit letadlo vhodné jak pro výcvik, tak pro sportovní létání. Větroň bxyl vyráběn v různých zemích i po skončení války.

Ke stavbě modelu Grunau Baby lze doporučit vhodné nářadí a lepidla, potah a RC soupravu. Stavba není nikterak náročná ale není určena úplným začátečníkům, těm jsou určeny cvičné modely typu Krick Primo apod. Model je maketou skutečného větroně a stavba je proto poněkud náročnější. K dispozici je stavební výkres 1:1 a kompletní dřevěné součásti, které se na plánu sestavují. Přesné laserem vyrobené součásti do sebe přesně zapadají a stavba jde proto rychle od ruky. Odměnou za vynaložený čas vám bude hezký model větroně, který jste si postavili sami. Budete zkušenější, protože poznáte dosud skryté taje konstrukce letadel a budete moci se pustit i do náročnější stavby větších a atraktivnějších modelů.

Vlastnosti
  • Klasická celodřevěná stavebnice pro ty, co si chtějí model postavit sami
  • Díky stavebnímu plánu v měřítku 1:1 a podrobnému obrázkovému návodu jde stavba rychle od ruky
  • Přesné laserem vyřezané díly z topolové překližky a balzy
  • Drobné příslušenství v balení
Pro sestavení modelu potřebujete:
  • Sekundové lepidlo nebo netoxické Super Fatic od Deluxe Materials
  • Bílé PVA (disperzní) lepidlo případně brousitelné žluté alifatické na dřevo
  • Epoxidové lepidlo - 5-ti minutové
  • Potahovou fólii

Doporučujeme koupit

Ve stavebnici jsou potřebné součásti pro stavbu kostry modelu, nejsou obsaženy lepidla, potah, nářadí, barvy, elektronika, běžné příslušenství apod.

Jedná se o klasickou celodřevěnou stavebnici. Pro sestavení modelu potřebujete vhodná lepidla, základní modelářské nářadí a potahovou fólii. K potažení modelu doporučujeme použít nažehlovací fólii. V balení není elektronika, proto potřebujete dokoupit 4 ks mini serv a 4+ kanálovou RC soupravu.

Stavba modelů letadel ze dřeva je tradiční a nejstarší technologií, používanou při jejich výrobě. Dřevo je dostupný a levný materiál, je pružný, lehký a mimořádně trvanlivý. Konstrukce lze v případě poškození opravit. Jako materiál se používají lišty na nosníky, nejčastěji smrk, borovice, základním stavebním materiálem je balza a různé typy překližek. Na pevnostní díly lze využít buk, jasan nebo na bloky ramen, lípu apod.

LEPENÍ DŘEVĚNÝCH SOUČÁSTÍ

Plán se pokládá na rovnou dřevěnou pracovní desku z měkkého dřeva (laťovku), na plán je potřeba položit průhlednou fólii která ochrání plán před lepidly. K lepení používáme modelářské špendlíky KR-490050 kterými se fixují součásti v přesné pozici. Běžné lepení dřevěných dílů se lepí disperzním lepidlem FS-G09/250 nebo DM-AD10 které mají výhodu v pomalém schnutí, proto je na sestavení konstrukce dost času. Slepená konstrukce se může sundat druhý den po slepení.

LEPENÍ PEVNOSTNÍ

Při stavbě se vyskytuje několik konstrukčních uzlů, které je potřeba lepit lepidly, které odolávají vyššímu namáhání, jsou odolné proti chemikáliím, vodě apod. Nejznámějšími jsou 2-složková Epoxydová lepidla, dodávají se v menším balení DM-AD67, ve větším balení DM-AD68 a pro extra vysokou pevnost DM-AD19.

RYCHLÉ LEPENÍ

Při práci je potřeba občas použít rychlé a pevné slepení součástí, k tomu se výborně hodí sekundová kyanoakrylátová lepidla.

Pomůcky při lepení

Všude nám ruce nestačí a při sestavování většího množství dílů zvlášť, proto jsou vítaným pomocníkem různé typy svěrek. Modelářská mini ztužidla SH-PCL3050, paralelní svěrky SH-PCL4201/A, klasické svorky SH-PCL3000 nebo pružné svorky SH-PCL8710/2

Řezné nástroje

Při práci s různými materiály potřebujete nože, pilky, nůžky a spoustu dalších pomůcek. Můžeme doporučit odlamovací nože SH-PKN1003, sadu nožů SH-PKN3305/S, modelářské pilky jemné SH-PSA35/300 nebo větší SH-SA35/380, speciální nůžky rovné NA3528 nebo nůžky zahnuté NA3527

Modelářské nářadí a podložka

Pro přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku SH-PKN6003 a bezpečnostní pravítko SH-RU1774.

Potahové fólie

Nejrychlejší a nejefektivnější povrchová úprava dřevěných modelů je potažení nažehlovací fólií. IronOnFilm Nejen že je možné si vybrat z celé škály barevných odstínů, ale řeší se tím i odolnost kostry vůči povětrnostním vlivům, barevná a tvarová stálost, snadná opravitelnost a rychlost při dokončení modelu. K práci potřebujete modelářskou žehličku, ostrý modelářský nůž a nůžky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice - kity
Hmotnost: 1.92 kg
Druh stavebnice: Kit
Konstrukce: Dřevěná
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Větroň
Rozpětí: 2262 mm
Délka: 1015 mm
Letová hmotnost: cca 1300 g
Nosná plocha: 35,88 dm²
Plošné zatížení: 28 g/dm²

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: