Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

Klima Opel Sander RAK 1 Kit

Kód: KL-4401
Značka: Klima
4 999 Kč –2 %
Klima Opel Sander RAK 1 Kit
4 999 Kč –2 % 4 899 Kč / ks 4 048 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Klima raketové letadlo Opel Sander RAK 1 Kit. Stavebnice modelu skutečného letadla, které k vystoupání využívá 4 až 8 raketových motorů D3-P. Po vyhoření motorů, je model ovládán jako kluzák pomocí RC soupravy. Rozpětí křídla 1900 mm. Elektronika a raketové motory nejsou součástí balení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje díly na stavbu modelu a návod k sestavení.

Charakteristika

Stavebnice RC modelu raketového letadla Opel Sander RAK 1 Kit. Skutečné letadlo bylo navrženo a postaveno Juliusem Hatrym na objednávku Fritze von Opela, který s ním letěl 30. září 1929 před diváky na letišti Rebstock poblíž Frankfurtu nad Mohanem. RC model od Klima o rozpětí 1900mm využívá k pohonu 4 až 8 raketových motorů D3-P. Po vyhoření motorů je model ovládán jako kluzák pomocí RC soupravy. Elektronika ani raketové motory nejsou součástí balení.

Model Opel Sander patří k vrcholům raketového modeláře a bývá výzvou pro stavitele a pilota. Poměrně velké rozpětí umožňuje létat s modelem i na větší vzdálenosti. Pro létání je potřeba mít zkušenosti s řízením RC modelů letadel, protože model se řídí po celou dobu od startu pomocí raketových motorů až po přistání. Zástavba RC zařízení spočívá v montáži přijímače, serv a baterie. Serva ovládají klasicky křidélka ,výškovku a směrovku. Před letem na raketový pohon je potřeba model vyvážit a zalétat.

Start repliky letadla Opel Sander

Start se provádí na startovací rampě, po vzletu se nastoupá do co největší výšky a poté už model letí klouzavým letem jako větroň.

Start RC modelu Opel Sander
Náročnost stavby rakety

Stavebnice modelů raket Estes úrovně 5 jsou nejčasněji polomakety skutečných raket. Tyto rakety vyžadují nejvyšší stupeň modelářské práce, od stavby rakety po finální barvení. Sestavení je velmi náročné. Díly jsou opracovány unikátními technologiemi pro zpracovaní dřeva a papíru. Výsledkem je raketa s muzejními vlastnostmi vhodná na výstavy, která je výjimečným modelem. Stavba může trvat několik týdnů.

Sestavený model je nutné nabarvit - doporučujeme použít akrylové barvy ve spreji. Barvy ve spreji můžete zakoupit u nás nebo v prodejnách s barvami a laky. Informace ke stavbě a odpálení najdete v tomto článku.

Doporučujeme koupit

Doporučené motory: D3-P

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice - kity
Hmotnost: 1.31 kg
Druh stavebnice: Kit
Obsažena odpalovací rampa: Ne
Náročnost: 4
Délka: 860 mm
Rozpětí: 1900 mm
Hmotnost: 1300 g
Doporučené motory: D3-P

Ukázka startu a letu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: