CALDERCRAFT Resolve zaoceánský parník 1:48 kit

Kód: KR-27024
Značka: Caldercraft
24 899 Kč / ks 20 578 Kč bez DPH
Skladem eshop

Stavebnice modelu lodi CALDERCRAFT Resolve je zaoceánský remorkér v měřítku 1:48, který nabízí bohaté vybavení sady kvalitními detaily, detailní trup ze skelného laminátu s nýtováním, paluby a nástavby vyrobeny na CNC. Stavebnice modelu lodi je určena pro zkušené stavitele modelů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je stavebnice lodi CALDERCRAFT Resolve zaoceánský parník 1:48 kit. Balení obsahuje laminátový trup a komíny, sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, sáčky s kovovými odlitky, díly z mosazi, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Charakteristika

Stavebnice modelu lodi CALDERCRAFT Resolve je zaoceánský parník v měřítku 1:48, který nabízí bohaté vybavení sady kvalitními detaily, detailní trup ze skelného laminátu s nýtováním, paluby a nástavby vyrobeny na CNC. Stavebnice modelu lodi je určena pro zkušené stavitele modelů. Resolve je bohatě vybavená stavebnice s laminátovým trupem, paluby a nadstavby řezané na CNC s vysokou kvalitou a spousta příslušenství a maketových detailů. To umožňuje výrazně zkrátit dobu stavby. Pro tento model je parní stroj ideální. S parním strojem Victor Maxi Twin KR-22310 je model velmi dobře motorizovaný a plynulost ovládání páry poskytuje nádherný pohled na vodu.

Parník Schaarhörn byl postaven v roce 1908 pro hamburský Senát a sloužil hlavně pro reprezentační účely. Na této lodi se plavil kromě známých osobností té doby také císař Wilhelm II. Od roku 1925 sídlil Schaarhörn v Cuxhavenu. Dne 30. 8. 1973 byla loď prodána do Skotska. Kupující dále ponechal velmi luxusně vybavenou loď svému osudu. V roce 1990 zúčastněné strany založily „Sdružení přátel parníku Schaarhörn“ v Hamburku za účelem získávání finančních prostředků prostřednictvím darů na zpětný odkup a obnovu lodi Schaarhörn. Dnes Schaarhörn září znovu ve své staré kráse, po obětavé restaurátorské práci, která trvala několik let. Loď byla obnovena podle původních plánů, které byly stále v archivech. Nýtovaný ocelový trup musel být obnoven ze 30%. Státní jachta, která je nyní památkově chráněna, vyžaduje posádku 10 lidí, jak tomu bylo v minulosti. Loď lze pronajmout pro reklamní a firemní účely a pro výlety. Je považován za nejkrásnější parník v Německu.

Na základě plánů a mnoha fotografií byl model Schaarhörn znovu vytvořen co nejvěrněji originálu. Pokud jde o výběr materiálu, v setu jsou pro stavbu použity kvalitní součásti. Trup je velmi detailní a zdobí jej všechny nýty a maketové detaily. Montážní sada je bohatá na lité kovové díly a je kompletně vybavena kormidelním zařízením a stěžni. Podrobný plán s německými pokyny a mnoha detailními náčrty a obrázky doplňuje tuto nádhernou sadu.

Konstrukce tohoto modelu je určena pro zkušené stavitele modelů.

Technické údaje
 • Měřítko 1:48
 • Délka 1170 mm
 • Šířka 230 mm
 • Hmotnost cca 12 kg
Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete laminátový trup s komíny, dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti a kovové odlitky v sáčcích, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1, s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy a jejich kompletace. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Stavební obtížnost

Modely lodí pro pokročilé vyžadují předchozí zkušenosti se stavbou modelů a zvládnuté techniky jednotlivých technologických kroků, jako je lepení, ohýbání, obšívání plachet, apod. Je nutné se orientovat ve výkresové dokumentaci, jednotlivé kroky a i celý postup si rozvrhnout. Případné detaily je je nutné si nastudovat a je potřeba počítat s tím, že stavba vyžaduje určitou míru kreativity a samostatnosti, protože návod se nemusí zabývat výrobou každého detailu.

Modely jsou obsáhlé a detailní, jejich dokončení trvá dlouho dobu a vyžaduje spoustu dokončovací prací na dílech.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty
Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky DYNE4200, DYNE4201

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice
Konstrukce: Dřevená
Měřítko: 1:48
Druh stavebnice: Kit
Typ: motorový člun
Stavební obtížnost: Expert
Délka: 1170 mm
Šířka: 230 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: