Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

Axial SCX10 II Ford F-100 1955 1:10 4WD RTR hnědý

Kód: AXI03001T2 AXI03001T1 Zvolte variantu
Novinka
Značka: Axial
13 699 Kč –4 % 13 151 Kč / ks 10 868 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Kompletně sestavený expediční RC model auta Axial SCX10 II v měřítku 1:10 s karosérií Ford F-100 z roku 1955. Stačí doplnit pohonný akumulátor a můžete vyrazit do terénu s tímto legendárním americkým 4WD náklaďákem. RC souprava Spektrum STX200.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Sestavený RC model auta Axial SCX10 II Ford F-100 1955 1:10 4WD s nainstalovanými komponenty: Axial stejnosměrný motor 540 35T, Dynamite regulátor AE-5L LED-port WP IC3, Spektrum servo S605 Hi Torque voděodolné, 23T, Spektrum přijímač SRX200 FHSS 2CH, Vysílač Spektrum STX2 FHSS a Axial LED sada k regulátoru AE-5L. Vícejazyčný manuál v angličtině, němčině, francouzštině a italštině a návod v češtině.

Charakteristika

Kompletně sestavený expediční RC model auta Axial SCX10 II v měřítku 1:10 s karosérií Ford F-100 z roku 1955. Stačí doplnit pohonný akumulátor a můžete vyrazit do terénu s tímto legendárním americkým 4WD náklaďákem. RC souprava Spektrum STX200.

Axial SCX10 II Ford F-100 je kompletně sestaven a připraven k jízdě. Mezi ocelové profily rámu je nainstalováno šasí s převodovkou, držáky náprav, nárazníky a elektro příslušenstvím. Hotová maketová karosérie s autentickými detaily karoserie, jako přední mříž s chromovaným plastovým chladičem a přední světla s namontovanými LED diodami. Oficiálně licencovaná kola METHOD Hole a pneumatiky Maxxis Trepador - plus funkční rezerva. Voděodolná elektronika udrží model v akci při sněhu nebo kalužích. Se svými celokovovými dvojitými C-kanálovými rámovými kolejnicemi, převodovkou s kovovými převody, robustními nápravami AR44™, plně vybaven kuličkovými ložisky, SCX10 ™ II Ford F-100 dál pokračuje v jízdě i v těžkém terénu!

Šasi

Přední a zadní nápravy AR44™ mají jednodílné příhradové výlisky náprav pro extrémní odolnost. Ozubené kolo je vysunuté o 6 mm nad osou středu, což zvyšuje světlou výšku a zlepšuje úhly hnacího hřídele. Kuželová kovová broušená ozubená kola a vysoce kvalitní ložiska jsou standardní výbavou.

Rám z ocelových profilů

Šasi SCX10 II je postaveno ze dvou ocelových profilů, které zabezpečují dostatečnou tuhost podvozku. Motor s převodovkou je umístěn ve střední části, zatímco pohonná baterie je nad přední nápravou, čímž je zabezpečeno dostatečné zatížení předních kol. Proto auto bez problému zvládne jízdu i v prudkých svazích. Akumulátoru je umístěn v ose šasi, takže je model přesně vyvážen a při jízdě se nenaklápí.

Důmyslné uložení baterie

Baterie má v modelu přesně dané místo, aby bylo zajištěno přesné vyvážení auta. Baterie je uložena v krabičce v přední části šasi. Hmotnost tedy bude více na předních kolech, což zlepšuje modelu překonávat překážky i prudká stoupání. Pomocí dorazů můžete uzpůsobit velikost přihrádky pro Vaši baterii. Může pojmout baterie až 32 x 44 x 147 mm (3S 5000 mAh)

Trubkové nárazníky

Přední a zadní nárazníky mají realistické provedení trubkových rámů a jsou vyrobeny z odolného kompozitního plastu. Přední nárazník má přišroubovanou hliníkovou protiskluzovou desku integrovanou do spodní části rámu, která pomáhá chránit komponenty před poškozením kameny nebo jiným tvrdým terénem.

Maketové provedení přední masky

Přední maska je přesně detailně provedena, má chromované prvky, chromovaný chladič Ford F-100 a další klasické maketové detaily auta přesně v měřítku. V předních středových světlech jsou nainstalována LED světla. Pro montáž světlometů a směrových světel jsou k dispozici další montážní otvory. POZNÁMKA: Další LED diody se prodávají samostatně.

Systém odklápění karosérie

Díky systému odklápění karosérie, jsou k dispozici snadno přístupné palubní komponenty. K baterii a šasi se dostanete jednoduše tak, že odstraníte dvě pojistky a karosérii odklopíte nahoru.

Rezervní kolo

Karosérie zadní části je tvořena rámovou konstrukcí, na které jsou připevněny panely s imitací válcovaného hliníkového plechu. Součástí karosérie je rovněž funkční rezervní kolo s pneumatikou. Pro lepší „truggy“ vzhled, mohou být zadní blatníky odstraněny a kola budou mít více prostoru.

Zadní rám kabiny

Za kabinou je výztužný rám s výztužným obloukem kabiny, který při převrácení vozu pomůže zabránit poškození budky řidiče.

Nainstalovaná světla

Přední nainstalované LED osvětlení je součástí vybavení modelu.

Disky 1.9 METHOD HOLE (SATIN CHROME)

Oficiálně licencovaná kola METHOD Hole Wheels nabízejí odolnost a krásný vzhled. Disk je opatřen maketovým perličkovým kroužkem, který zakryje metici kola. Čisté, jednoduché a METHOD STRONG!

PNEUMATIKY MAXXIS TREPADOR S30

Oficiálně licencované pneumatiky Maxxis Trepador jsou formovány do směsi S30 pro vynikající přilnavost. Pneumatiky Axial® Ripsaw 1.9, které jsou vyšší než pneumatiky Axial® Ripsaw 1.9, vám poskytují větší světlou výšku, absorpci hrbolů a robustnost pro hladký a stabilní výkon na vašich oblíbených trasách.

4-BODOVÉ ZAVĚŠENÍ

Geometrie zavěšení využívá konstrukci 4-bodového zavěšení, které je optimalizováno pro jízdu v terénu. Právě vysoké překroucení náprav spolu s tuhostí konstrukce hliníkových eloxovaných tyčí a pevných kulových čepů jsou zárukou využití v takovém terénu, který by běžné auto nezvládlo.

UNIVERZÁLNÍ SADA AR44 ™

Univerzální kloubové hřídele umožňují natočení až 45°a poskytují plynulejší akci pro výkonnější hnací ústrojí. Kompaktní a odolná ocelová konstrukce.

Servo řízení

Na pevné nápravě je umístěno lože serva S605, které je standardní velikosti. Geometrii přední nápravy zajišťuje systém ocelových trubek s koncovkami M4. Odpružení tlumiči s dlouhým zdvihem a trubková konstrukce poskytuje správnou geometrii řízení.

Nastavitelné tlumiče

Olejové tlumiče mají velký zdvih 61-90mm, stavitelné předpětí pružin, mají i boční zásobník náplně a spolehlivě tlumí rázy ve všech polohách ramen náprav. Tlumiče lze přenastavit do různých otvorů a změnit tak jejich tlumící účinek.

Kovové ozubené kola převodovky

Podvozek SCX10 II je vybaven převodovkou, poskytující ohromující sílu spolu s vysokým točivým momentem. Ultra kompaktní převodovka nabízí širokou škálu možností upravení převodů. Celkový poměr lze měnit výměnou pastorku a čelního kola. Změna převodů umožňuje buď zvýšení rychlosti jízdy a nebo naopak její snížení a posílení kroutícího momentu.

Dvě třecí spojky

Pro bezpečný přenos vysokého točivého momentu od motoru jsou použity dvě třecí spojky, které přenáší na přední a zadní CV hřídele potřebnou sílu.

Stejnoběžné hřídele a výkyvné nápravy

Přední náprava WB8 HD WILDBOAR™ má možnost natočení až o 45°, stejnoběžné (CV, homokinetické) hřídele náhonu jsou navrženy pro vysoké zatížení a výrazně zlepšují jízdní vlastnosti i v členitém terénu. Křížový čep 2x11 mm má o 25% větší plochu povrchu, čímž dává kulovému kloubu větší odolnost. Díky velkému překroucení obou náprav je možné vyjet do členitého terénu a nápravy vždy přenesou potřebnou sílu a zdolají i zdánlivě neprůjezdný terén.

Servo Spektrum S605

Řízení předních kol zajišťuje výkonné a spolehlivé analogové servo Spektrum S605 WP s momentem 9kg.cm. Servo standardní velikosti, rychlost 0,24 s/60° při 6V.

Motor 540 35T

Motor AXIAL 540 35T poskytuje rovnováhu mezi rychlostí a sílou. Kartáčový stejnosměrný motor má 35 závitů. Chlazení zajišťuje integrovaný ventilátor.

Elektronický regulátor Dynamite AE-5

Voděodolný* elektronický stejnosměrný regulátor Dynamite AE-5 je kompatibilní je kompatibilní se 2 až 3 článkovými LiPo nebo 6 až 9 článkovými MiMH akumulátory. Snadné nastavení pomocí zkratovacího konektoru (jumper).

 • Typ akumulátoru: 2S - 3S LiPo / 6-9 čl. NiMH
 • Brzda v neutrálu (Drag Brake): Na regulátoru lze nastavit sílu brzdy na 50 % nebo 100%.
 • Voděodolné* provedení
 • Pasivní chladič pro odvod tepla
 • Dva LED výstupy pro světlomety / zadní světla
 • Tepelná ochnana
 • Konektor IC3
Volantová RC souprava Spektrum STX2

Dvoukanálový volantový vysílač Spektrum STX200 pracuje v pásmu 2.4 GHz. Na vysílači lze nastavit reverzy, neutrál a omezit výchylky. Dále obsahuje možnost omezení max. rychlosti v krocích 50%, 75% a 100%. Vysílač se napájí 4 AA bateriemi, lze použít alkalické nebo nabíjecí NiMH články.

 • Díky nastavitelným reverzů, neutrálu a koncových bodů výchylek můžete vysílač použít i do jiných modelů.
 • Vysílač obsahuje možnost omezit výkon motoru na 50%, 75% nebo 100%. Volba 50% je ideální pro děti nebo začínající uživatele.

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Doporučené akumulátory LiPo

Pro běžné ježdění doporučujeme 2 článkový LiPo akumulátor (7.4 V), s konektorem EC3, IC3.

 • Smart LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh
 • Standardní LiPo akumulátor Black Magic 7.4 V 5000 mAh.
 • Standardní LiPo akumulátor s maximální dobou jízdy Black Magic 7.4 V 6500 mAh.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené akumulátory NiMH

NiMH akumulátory nejsou náročné na správné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují zejména děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). Doba jízdy s NiMH akumulátory však bude o něco kratší.

Doporučené nabíječe pro Smart akumulátory Spektrum

Pokud se rozhodnete v RC modelu auta Axial používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tento nabíječ:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 1x50W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.
Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo a NiMH akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo a NiMH akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

 • Nabíječ Dynamite Prophet Sport s jedním výstupem 50 W
 • Nabíječ Prophet Precept LiPol/NiMh LCD AC/DC s jedním výstupem 80 W
Osvětlení modelů

Pro dech beroucí vzhled doporučujeme model vybavit LED osvětlením. Pokud již model základní osvětlení obsahuje můžete jej rozšířit, vylepšit, či upravit podle vlastních potřeb.

 • Světelná sada Axial LED osvětlení Night Visions System
  Pokročilý systém s předními LED (rozsvítí se intenzivně při jízdě vpřed), brzdovými LED (rozsvítí se intenzivně při brždění), blinkry (blikají při zatočení na konkrétní stranu) a doplňkovými diodami (například pro světelnou rampu). Možnost zapojení dalších šesti světelných okruhů.
 • Světelná sada -Standard - Axial sada osvětlení LED
  Standardní světelná sada s napájecím modulem a diodami – Napájecí modul umožňuje zapojení dvou svazků LED, které budou trvale svítit. V balení jsou obsaženy vysoce svítivé diody (4x bílá LED do předních světel a 2x červená LED do koncových světel).
 • Řídící jednotka Axial řídicí jednotka LED, 3-porty
  Řídící jednotka s možností zapojení tří svazků trvale svítících LED diod. Balení neobsahuje diody – ty si můžete dle vlastního potřeb vybrat v příslušenství u položky.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: RTR sestavená auta
Typ: Expediční
Měřítko: 1:10
Délka: 489 mm
Šířka: 241 mm
Rozvor: 313 mm
Servo: SPSpektrum S605
Světlá výška podvozku: 77 mm
Hmotnost: 2040 g
Náhon: 4WD
RC souprava: Spektrum STX200
Regulátor: Dynamite® AE-5L
Motor: Axial® 35T 540
Doba jízdy: Přibližně 120 min na LiPo 7.4 V 5000 mAh
Rychlost: 7,2 km/h

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: