Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

Hobbyzone Mini Apprentice S2 1.2m SAFE RTF

Kód: HBZ31000
Novinka
Značka: Hobbyzone
8 099 Kč –3 %
Hobbyzone Mini Apprentice S2 1.2m SAFE RTF
8 099 Kč –3 % 7 856 Kč / ks 6 492 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Hobbyzone Mini Apprentice S2 SAFE je skvělý RC model letadla na učení pro začátečníky. Má řadu funkcí, zaměřených na začátečníky, díky nimž je snadné začít létat, jako funkce SAFE a tlačítko záchrany. Set je kompletně vybaven k provozu, vysílač Spektrum DXS 2.4GHz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model letadla pro začátečníky Mini Apprenice SAFE s nainstalovanými komponenty: Střídavý motor 2832-1300Kv 14P, Střídavý regulátor 30A, Spektrum servo A381 9g Mini, Spektrum servo A382 13g MG, Spektrum přijímač AR631 6CH AS3X/SAFE. V balení je obsažen Spektrum Smart LiPo 11.1V 1300mAh 30C IC3, Spektrum Smart nabíječ S120 20W USB-C a Vysílač Spektrum DXs DSMX. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Chcete začít létat s RC modely letadel a nevíte jak? Tak právě vám je určen model letadla Mini Apprentice SAFE, s ideálními parametry pro začátečníky. Model je dodáván s nainstalovanou elektronikou a proto je rychle přípraven k letu. Koncepce modelu je zcela podřízena požadavku na model, který má vynikající letové vlastnosti, moderní elektroniku a který dokáže pomoci v začátcích. Pomoc elektroniky lze vypnout a model dále používat pro pokročilejší létání.

Hobbyzone Mini Apprentice S2 SAFE je skvělý RC model letadla na učení pro začátečníky. Má řadu funkcí, zaměřených na začátečníky, díky nimž je snadné začít létat, jako funkce SAFE a tlačítko záchrany. Set je kompletně vybaven k provozu, vysílač Spektrum DXS 2.4GHz.

Apprentice S 2 je vybaven exkluzivní a inovativní technologií SAFE společnosti Horizon Hobby, díky které se téměř každý naučí úspěšně létat. Pod jeho odolným zevnějškem piloti najdou účinný střídavý motor spolu s telemetricky vybaveným ESC plus baterii a nabíječku Smart. 3-kolý podvozek s řiditelným příďovým kolem a velkými koly je výborně ovladatelný pro snadné starty a přistání. Pro vzlety a přistání na vodě lze také nainstalovat volitelné plováky! Exkluzivní technologie SAFE® (Sensor Assisted Flight Envelope), pomáhá předcházet haváriím, takže se téměř každý může naučit úspěšně létat. Režimy pro začátečníky, středně pokročilé a zkušené, vám umožňují zvolit si úroveň stability a řízení kterou potřebujete, nebo jste připraveni přejít na vyšší úroveň pilotáže, a to jediným otočením přepínače. V případě potřeby se můžete okamžitě vrátit ke stabilnímu letu pomocí tlačíítka nebo přepínače Panika (Panic Recovery).

Apprentice S 2 je vybaven novými pokročilými technologiemi SMART, regulátorem 30A podporujícím telemetrii, který poskytuje řadu telemetrických dat, souvisejících se systémem napájení v reálném čase, včetně otáček motoru, proudu, napětí baterie a dalších, ovšem při použití kompatibilních vysílačů Spektrum™, vybavených AirWare™, nebo zbývající energie letové baterie pomocí LED na vysílači DXS dodávaném s verzí RTF. Přidání exkluzivních komponent Spektrum Smart, jako LiPol baterie a nabíječe, usnadňuje správné a bezpečné nabíjení. Obsažená baterie 3S 1300mAh Smart LiPol poskytuje dlouhé doby letu a nabíječ S120 USB-C Smart, kterou lze použít s různými zdroji napájení USB, není proto třeba nic dalšího kupovat.

Vlastnosti RC modelu letadla Mini Apprentice S2 pro začátečníky
 • Technologie SAFE™ nabízí vysokou míru bezpečnosti
 • Okamžitá obnova letu pomocí tlačítka Panika
 • Letové režimy Začátečník, Pokročilý, a Zkušený pro rychlou výuku
 • Řízeny jsou proporcionální funkce plyn, směrovka, výškovka a křidélka
 • LiPol akumulátor SMART 11,1V 1300mAh pro dlouhou dobu letu
 • Obsahuje nabíječ S120 USB-C Smart
 • Přijímač Spektrum AR631 s telemetrií a špičkovou technologií DSMX®
 • Rázu vzdorná odolná konstrukce z materiálu EPO
 • Nainstalovaná kompletní elektronika se střídavým motorem a regulátorem
 • Rychlá a jednoduchá montáž
 • Tříkolý podvozek s řiditelným příďovým kolem
 • Volitelně je možné zakoupit plováky HBZ7390
 • Vše co potřebujete k letu je obsaženo v balení
Baterie a nabíječ Spektrum SMART

Set Mini Apprenice S2 obsahuje LiPol baterii Spektrum 3S 1300mAh Smart a nabíječ S120 USB-C Smart, kterou lze použít s různými zdroji napájeni USB. Jednoduše připojte baterii k nabíječi a exkluzivní technologie Smart určí a začne nabíjet nejlepším způsobem tak, aby se baterie správně a bezpečně nabila!

Možnosti telemetrie

Apprentice S 2 je vybaven telemetrií vybaveným regulátorem, který může kompatibilním vysílačům Spektrum poskytovat řadu telemetrických dat, souvisejících s energetickým systémem v reálném čase. Oznámí přibližnou zbývající energii letové baterie prostřednictvím počtu LED diod a zvukové výstrahy z vysílače DXS dodávaného s verzí RTF. Nabízí i údaje, týkající se otáček motoru, proudu, celkového napětí baterie vysílačům, vybavených Spektrum AirWare™ (včetně DX6e a 8e, DX6 G2 / G3 a 8 G2, DX9, NX6, 8 a 10, iX12, iX20 a ostatní), během letu.

Lehká konstrukce

Model je zhotoven z pevné a lehké pěnové hmoty EPO, kompletní pohon a elektronika jsou nainstalovány, model je polepen obtisky. Křídlo se připevňuje k trupu pomocí gumiček, aby se mohlo v případě tvrdého přistání nebo nárazu volně pootočit.

Snadná montáž

Apprentice S 2má nainstalován pohon, serva i přijímač. Vše, co musíte udělat, je dokončit rychlou a snadnou konečnou montáž bez použití lepidla nebo speciálního nářadí a budete připraveni k letu za méně času, než je ho třeba k nabití baterie!

Stabilní podvozek

3-kolý podvozeky s řiditelným příďovým kolem a velkými pneumatikami nabízí lepší ovladatelnost při startu a přistání, na nejrůznějších površích od zpevněných drah až po travnaté parky a dokonce i polní cesty.

Volitelné plováky

Proměňte Apprentice S 2 na hydroplán, je to snadné s volitelnou sadou Hobbyzone plováky: Hobbyzone (prodává se samostatně). Instalace trvá jen několik minut a veškeré potřebné součásti jsou součástí sady letadla a plováku.

Mini Apprentice S má inteligentní technologií SAFE™ (Sensor Assisted Flight Envelope), která maximálně zvyšuje bezpečnost letu a zajišťuje klidný let. Zároveň ale zachovává plnou řiditelnost modelu, takže pilot má pocit maximálního bezpečí. Nejnovější technologie pro bezpečnou výuku létání zajišťuje nejen klidný stabilní let (AS3X), ale má i funkci pro uvedení modelu do vodorovného letu tlačítkem. Pokud se začátečník dostane do nestabilní polohy, stačí zmáčknout tlačítko a model sám přejde do vodorovné polohy. Po puštění tlačítka dojde ihned k obnovení manuálního řízení.

K řízení lze zvolit jeden ze tří letových módů.
 • Začátečník, má omezen náklon výškovkou a křidélky, při puštění pák do neutrálu se model ustálí ve vodorovné poloze, otáčky motoru jsou regulovány podle stoupání nebo klesání a je zde i asistence při startu a přistání.
 • Pokročilý, větší náklon při řízení, jsou omezeny extrémní letové polohy. Je zde již velká volnost řízení a minimální korekce letu.
 • Expert je bez omezení letových poloh.

Doporučujeme koupit

Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 3 články (11.1 V).

 • Pro ekonomické létání LiPo akumulátor Black Magic LiPol 11.1V 1800mAh 25C s konektorem EC3.
 • Smart LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 11.1V 2200mAh 30C IC3 s technologií Smart
 • Smart LiPo akumulátorSpektrum Smart LiPo 11.1V 2200mAh 30C IC3 s technologií Smart G2

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPol i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel, či vrtulníků používat moderní Smart LiPo akumulátory, nebo nabíjet vaše akumulátory od jiných výrobců, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 50W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní výkonné nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

Nabíječ Dynamite Prophet Sport se dvěma výstupy 50 W

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: RTF sety pro začátečníky
Druh stavebnice: RTF
Konstrukce: EPO
Rozpětí: 1220 mm
Délka: 869 mm
Letová hmotnost: 735 g
Nosná plocha: 22 dm²
Plošné zatížení: 33,4 g/dm²
Elektro pohon: 370 Brushless Outrunner 1300Kv
Spalovací motor: Ne
Baterie: LiPol 1300 mAh 3S
Vrtule: 8.25 x 5.5
Kužel: 34 mm
Přijímač: Spektrum AR636A DSMX

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: