Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

E-flite Habu STS 1.0m Smart SAFE RTF

Kód: EFL01500
Značka: E-Flite
10 999 Kč –3 % 10 669 Kč / ks 8 817 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

RC model letadla od E-flite Habu STS je první model poháněný dmychadlem, který lze doporučit i začátečníkům. Balení obsahuje vše potřebné k provozu včetně nového vysílače Spektrum DXs DSMX. Jako bonus je obsažen kód pro instalaci simulátoru RealFlight Trainer Edition a bezdrátové rozhraní k simulátoru WS2000!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje hotové díly RC modelu letadla E-flite®, jet Habu STS s nainstalovanými komponenty: E-flite dmychadlo 70mm s motorem, Spektrum regulátor Smart 70A 3S-4S, Spektrum řídící jednotka Habu STS, Spektrum přijímač Serial Micro SRXL2 DSMX s konektorem, 2ks Spektrum servo A381 9g Mini, kabel 40cm, 3ks Spektrum servo A382 13g MG, kabel 24cm. V balení je vysílač Spektrum DXs DSMX, 4xAA baterie a pohonná Spektrum Smart LiPo 11.1V 4000mAh 30C IC3 s nabíječem Spektrum Smart S120 20W USB-C. Bonusem v balení je bezdrátový RealFlight Trainer Edition simulátor s kódem Steam®, ke stažení a aktivaci leteckého simulátoru RealFlight® Trainer Edition RC. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

RC model letadla od E-flite Habu STS je první model poháněný dmychadlem, který lze doporučit i začátečníkům. Balení obsahuje vše potřebné k provozu včetně nového vysílače Spektrum DXs DSMX. Jako bonus je obsažen kód pro instalaci simulátoru RealFlight Trainer Edition a bezdrátové rozhraní k simulátoru V2!

Zcela nová verze úspěšného modelu jetu na elektro dmychadlo (EDF) Habu STS má větší rozměry a zcela novou elektroniku. Model má větší rozpětí, což umožňuje létání i při menších rychlostech. Díky tomu se koncepce více blíží klasickým vrtulovým letadlům a model se proto nabízí i méně zkušeným pilotům. Elektronika modelu má integrovanou exkluzivní technologií SAFE®, která pomáhá předcházet nehodám a usnadňuje výuku létání. Set je 100% kompletní, včetně vysílače, baterie a nabíječe, takže není zapotřebí nic dokupovat.

Habu STS je první RC model jetu, vybavený technologii SAFE® a komponenty Spektrum™ Smart. Vysílač má fixně nastaveny 3 letové režimy SAFE (Začátečník, Pokročilý a Zkušený), které se přepínají 3-polohovým přepínačem B na vysílači DXS. Tlačítko A slouží k využití funkce Panika v případě, že během letu ztratíte orientaci nebo se model ocitne v nestandardní poloze. Po stlačení tlačítka se model srovná do horizontálního letu a vy si model můžete převzít k opětovnému letu.

Rychlé modely jetů jsou většinou určeny zkušeným pilotům ale HABU STS stírá hranice a umožňuje i méně zkušeným pilotům prožít let s opravdovým Jetem. Habu STS 70mm EDF je založen na legendárním Habu, jedné z nejlepších vysoce výkonných sportovních proudových platforem s elektro dmychadlem (EDF). Inženýři E-flite® optimalizovali konstrukci, aby umožnili let nižší rychlostí a přidali možnosti využití exkluzivní technologie Spektrum™ SAFE® pro letovou asistenci a inovativní komponenty Smart. Výsledkem je Habu STS 70mm EDF, výborně ovladatelný a bezpečnější RC Jet.

V balení je LiPol baterie 3S SMART která je určena pro běžné létání. Pokud chcete ještě větší výkon, můžete LiPol 3S vyměnit za 4-článkovou (dop. 50C) a budete mít k dispozici maximální výkon a to bez nutnosti jakýchkoli úprav nebo aktualizace (baterie 4S a kompatibilní nabíječ pro 4S LiPol je potřeba dokoupit). Pokud budete používat LiPol baterie SMART, budete mít k dispozici telemetrické hodnoty a na vysílači DXS budou rozsvíceny LED diody podle stavu baterie.

Jako bonus obsahuje verze RTF bezdrátový simulátor Spektrum WS2000 Dongle s kódem Steam®, ke stažení a aktivaci leteckého simulátoru RealFlight® Trainer Edition RC! Simulátor obsahuje šest populárních cvičných modelů letadel Horizon Hobby, včetně modelu Habu STS 70 mm EDF a vestavěnou lekcí Virtual Flight Instructor. Díky simulátoru se nabízí novým pilotům pomoc v podobě výuky létání na počítači doma nebo na notebooku! Navíc můžete kdykoli upgradovat simulátor Dongle na nejnovější plnou verzi RealFlight pomocí Steam za zvýhodněnou cenu!

Instalace simulátoru RealFlight® Trainer Edition:

Stáhněte si software simulátoru ze stránek Steam a nainstalujte. Na zadní straně anglického manuálu je uložen instalační list Real Flight Trainer Edition, na kterém naleznete v pravém spodním rohu instalační kód, který zadáte v průběhu instalace. Poté můžete uvést do provozu Spektrum bezdrátové rozhraní k simulátoru:

Postup instalace SPMWS2000
 1. Na vysílači Spektrum (pokud je programovatelný) zvolte nový model (typ Acro, pro akrobatické vrtulníky se samostatně řízeným kolektivem zvolte typ Heli)
 2. Vložte klíč do portu USB počítače a držte párovací tlačítko na konci krabičky
 3. Klíč přejde do režimu párování, indikovaného rychle blikající LED
 4. Uveďte váš vysílač Spektrum do režimu párování
 5. Po spárování LED na klíči zhasne
 6. Vysílač je nyní bezdrátově připojen k počítači a bude rozpoznán simulátorem
 7. Nastavte vysílač v simulátoru (kalibrace, kanály, atd.)
 8. Pokud nezměníte model (u programovatelných vysílačů), není potřeba další párování při opakovaném použití.
Vlastnosti modelu Habu STS
 • BONUS: bezdrátový simulátor Spektrum™ WS2000 Dongle s kódem Steam® ke stažení a aktivaci leteckého simulátoru RealFlight® Trainer Edition RC
 • Unikátní a vylepšená konstrukce pro let při nízkých rychlostech, pro výuku létání s jety
 • Na základě vysoce výkonné proudové platformy EDF (Electric Ducted Fan) - legendárního Habu
 • Exkluzivní technologie SAFE®, která pomáhá předcházet nehodám a usnadňuje létání
 • Režimy pro začátečníky, středně pokročilé a zkušené piloty, mezi kterými můžete snadno přepínat
 • Režim Panic Recovery stisknutím tlačítka zabraňuje ztrátě kontroly a pádu
 • Pro hladší přistání volitelný snímač přistání (LAS)
 • 100% kompletní balení včetně vysílače, baterie a nabíječe
 • Vysílač Spektrum™ DXS se špičkovou technologií DSMX® 2,4 GHz
 • Spektrum řídící jednotka a přijímač Serial s možností telemetrie
 • Nabíječ Spektrum Smart S120 s možností různých zdrojů napájení USB
 • LiPo baterie Spektrum 4000mAh 3S 11,1 V Smart
 • 5 ks nainstalovaných serv s kabeláží
 • Výkonný střídavý motor s 70 mm 10-lopatkovým dmychadlem
 • 3S a 4S kompatibilní 70A regulátor s telemetrií
 • Nainstalujte volitelnou baterii 4S 3200-4000 mAh pro větší výkon
 • 3-kolý podvozek pro provoz z různých povrchů včetně trávy
 • Rychlá a snadná montáž - není třeba lepidla ani speciálních nástrojů
 • Lehká, ale pevná a odolná konstrukce EPO
 • Cvičte létání s jetem HABU STS v simulátoru RealFlight®
Bonus: simulátor RealFlight® Trainer Edition a Spektrum WS2000 Dongle

RTF verze Habu STS obsahuje jako dárek bonusovou verzi simulátoru Edition RealFlight® obsahuje šest nejoblíbenějších modelů od Horizon® Hobby - Blade®, HobbyZone® a E-flite® - včetně modelu Habu STS. Obsahuje lekce Virtual Flight Instructor, které pomáhají novým pilotům s výukou pilotážer, protože lze cvičit létání pohodlně doma na PC nebo na notebooku.

Vše co potřebujete k letu, je obsaženo v balení.

Verze setu Ready-To-Fly (RTF) obsahuje vysílač Spektrum™ DXS, DSMX® 2,4GHz a vše co potřebujete k letu, včetně baterií AA pro vysílač, pohonné LiPol baterie Spektrum Smart a USB Smart nabíječe. Dodaný vysílač, baterii a nabíječ, lze použít také s jinými letadly Bind-N-Fly® (BNF).

Baterie a nabíječ Spektrum™ Smart

Verze RTF obsahuje baterii Spektrum™ 3S 4000mAh Smart LiPol a nabíječ S120 USB-C Smart, kterou lze použít s různými zdroji USB. Jednoduše připojte baterii k nabíječi a technologie SMART určí všechny hodnoty automaticky. Nabíječ se napájí moderním způsobem přes USB-C konektor z USB zdroje. Lze použít standardní zdroje 5 V nebo moderní výkonné USB-C zdroje s podporou QUALCOMM Quick Charge 2.0/3.0, které se v dnešní době běžně používají pro napájení např. telefonů, tabletů, mini počítačů či obdobné elektroniky. Maximální nabíjecí proud jsou 2 A s výkonovým omezením 20 W.

Jedinečná koncepce

Jety jsou obvykle rychlejší a těžší na ovládání, než většina modelů poháněných vrtulí. HABU STS vétá snadno i při nízkých rychlostech, což jedinečně umožňuje naučit se úspěšně létat s rádiem řízenými letadly jetů.

Vysoký výkon pohonné jednotky

V modelu je nainstalováno dmychadlo s 10-lopatkovým rotorem o průměru 70 mm, který poskytuje dostatek tahu s 3S LiPol baterií nebo ještě vyšší výkon a rychlost s volitelnou 4S LiPol baterií bez toho, aby bylo potřeba jakéhokoli nastavení.

Odolná konstrukce

Materiál EPO je lehká a tuhá pěnová hmota, ze které jsou ve formách přesně vyrobeny jednotlivé součásti modelu. V případě, že poškodíte některou část, je výhodou snadná opravitelnost a díly lze slepit 2-složkovým Epoxy. Pokud jde o neopravitelnou součást, lze k opravě využít náhradní díly.

Snadná montáž

Habu STS 70mm EDF RTF je dodáván s jednotlivými díly, jako je trup, křídlo, ocasní plochy apod. Tyto díly mají hotové zbarvení, kompletní osazení všemi součástmi a elektronikou. Sestaví se pouze tyto základní díly pomocí několika málo šroubů a než nabijete baterii, budete připraveni k letu.

3-kolý podvozek

Pro bezpečné starty a přistání je ideální 3-kolý podvozek, který snadno drží směr, je stabilní a díky řízené příďové noze skvěle ovladatelný při pojíždění. S modelem lze vzlétat i na udržované travnaté ploše.

Dmychadlo 70mm

Výkonné a tiché dmychadlo má 10 lopatek s vysokou účinností. Vzniklo optimalizací předchozích modelů řady EDF70 a představuje špičku ve své třídě. Pohání jej střídavý vysokootáčkový 6-pólový motor 2847-3200Kv s regulátorem 70A.

Volitelný senzor přistání

Pro snadnější přistávání si můžete doplnit do modelu Spektrum™ Landing Assist Sensor (LAS). Snadno se nainstaluje a poskytne automatickou kontrolu během obtížné fáze přistání. Senzor dokáže přečíst výšku modelu nad terénem a lépe navést model do přesné výšky při které se provede podrovnámí a přistání.

Habu STS má v řídící jednotce integrovanou inteligentní technologií SAFE™ (Sensor Assisted Flight Envelope), která maximálně zvyšuje bezpečnost letu a zajišťuje klidný let. Zároveň ale zachovává plnou řiditelnost modelu, takže pilot má pocit maximálního bezpečí. Nejnovější technologie pro bezpečnou výuku létání zajišťuje nejen klidný stabilní let (AS3X), ale má i funkci pro uvedení modelu do vodorovného letu tlačítkem Panic Recovery. Pokud se začátečník dostane do nestabilní polohy, stačí zmáčknout tlačítko a model sám přejde do vodorovné polohy. Po puštění tlačítka dojde ihned k obnovení manuálního řízení.

K řízení lze zvolit jeden ze tří letových módů.
 • Začátečník, má omezen náklon výškovkou a křidélky, při puštění pák do neutrálu se model ustálí ve vodorovné poloze, otáčky motoru jsou regulovány podle stoupání nebo klesání a je zde i asistence při startu a přistání.
 • Pokročilý, větší náklon při řízení, jsou omezeny extrémní letové polohy. Je zde již velká volnost řízení a minimální korekce letu.
 • Expert je bez omezení letových poloh.

Doporučujeme koupit

Vše potřebné je obsahem balení, pro výkonnější létání doporučujeme náhradní LiPol baterie 4S 50C s kompatibilním nabíječem.

USB zdroj

Pro napájení USB nabíječe doporučujeme výkonný USB zdroj. S tím to zdrojem dosáhnete výrazně kratší doby nabíjení, oproti klasickým USB zdrojům (jako jsou například nabíječky k telefonům).

Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 3 nebo 4 články (11.1 V, 14.8 V).

 • Pro běžné létání LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 11.1V 4000mAh 30C IC3 s technologií Smart.
 • Pro delší lety LiPo akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 11.1V 5000mAh 30C IC5 s technologií Smart
 • Pro větší výkony LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 14.8V 4000mAh 30C IC3 s technologií Smart
 • Pro maximální výkon a dobu letu LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 14.8V 5000mAh 30C IC5 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 50W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

Nabíječ Dynamite Prophet Sport se dvěma výstupy 50 W

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: RTF sety pro začátečníky
Hmotnost: 4.7 kg
Druh stavebnice: RTF
Konstrukce: EPO
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Jet
Rozpětí: 1029 mm
Délka: 1143 mm
Letová hmotnost: 1290 g
Elektro pohon: Střídavý 2847-3200Kv 6P
Dychadlo: 70 mm
Regulátor: 70A 3S/4S Smart
Baterie: LiPol 4000mAh 3S 11.1V Smart 30C, IC3
Vysílač: Spektrum DXS DSMX 2,4 GHz

Létání Expert

Letové režimy

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: