MINI MAMOLI Alexander Newsky 1:220 kit

Kód: KR-21873
Značka: Mini Mamoli
1 999 Kč / ks 1 652 Kč bez DPH
Skladem eshop

Model lodi Alexander Newsky, z řady Mini Mamoli, v měřítku 1:220. Model vhodný pro začínající lodní modeláře. Stavebnice obsahuje vyřezané dřevěné díly, kovové součásti, stojánek a návod. Ruská loď se třemi palubami 1. třídy, Alexander Newsky se v roce 1827 aktivně účastnila bitvy u Navarina.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, blistr s drobnými díly, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Charakteristika

Model lodi Alexander Newsky, z řady Mini Mamoli, v měřítku 1:220. Model vhodný pro začínající modeláře. Stavebnice obsahuje vyřezané dřevění díly, kovové díly, stojánek a návod. Ruská loď se třemi palubami 1. třídy, Alexander Newsky se v roce 1827 aktivně účastnila bitvy u Navarina. Rusku se tehdy poprvé podařilo proniknout do Středozemního moře jako námořní mocnosti.

Přestože jde o model pro začínající lodní modeláře, je potřeba mít na paměti že se předpokládá určitá manuální zručnost stavitele a schopnost řešit stavební problémy. Návod určuje postup stavby ale nemůže obsáhnout technologii zpracování materiálů, způsob lepení, barvení, broušení či lakování. Jde o klasické modelářské postupy, které si každý modelář volí podle svých možností a zvyklostí. Proto je potřeba se obrnit trpělivostí a potřebné informace čerpat na webových stránkách lodních modelářů apod.

Modely pro začínající lodní modeláře se vyznačují hotovými polotovary trupu, nejde tedy o klasickou konstrukci z přepážek, kýlu a obšívky. Model nemá přemíru detailů, je jednodušší, proto výrazně méně pracný a díky jednoduššímu stavebnímu postupu by jej měl sestavit průměrně zručný modelář nebo dítě. Modely pro začátečníky by mělý být branou ke stavebně náročnějším a propracovanějším maketám kde je věrnost s předlohou mnohem větší.

Historie lodi

V červnu 1827 byla podepsána vzájemná dohoda mezi Ruskem, Anglií a Francií, čímž se strany zavázaly pomáhat Řekům v jejich boji proti tureckému útlaku. Nedlouho předtím zamířila Ruská Baltská flotila sestávající z deseti bitevních lodí, včetně Alexandra Newského, do Anglie a 8. srpna pokračovaly v plavbě do Středozemního moře.

Poté co byl zabit anglický důstojník, který mířil na jednání s Turky začala bitva u Navarina. Celkem bylo v bitvě zničeno více než padesát nepřátelských lodí. Zbývající lodě byli zapáleny samotnými Turky, kteří se nechtěli vzdát.

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v plastovém průhledném blistru, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s postupem stavby, na výkrese jsou pečlivě označeny díly a je zde i seznam jednotlivých součástí modelu.

Sada obsahuje:

 • Strojově vyřezané díly
 • Kompletní kovové díly
 • Lodní stojánek

Měřítko 1: 220, Délka 315 mm, Výška 230 mm,

Vhodné pro dospělé a dospívající od 14 let.

Mini-Mamoli

Stavebnice Mini-Mamoli jsou statické modely lodí určené pro začínající modeláře. Jedná se o menší modely, dosahující délky kolem 35 cm. Řada Mini-Mamoli je velmi oblíbená pro zachování množství detailů, příznivou cenu a méně náročnou stavbu.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro začátečníky
Hmotnost: 0.6 kg
Konstrukce: Převážně dřevo
Měřítko: 1:220
Druh stavebnice: Kit
Typ: Neplovoucí model
Stavební obtížnost: Začátečník
Délka: 315 mm
Výška: 230 mm
Druh pohonu: Bez pohonu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: