Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

E-flite Ultimate 3D 0.95m SMART SAFE BNF Basic

Kód: EFL16550
Značka: E-Flite
9 299 Kč –3 % 9 020 Kč / ks 7 454 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Mezi modeláři velmi populární akrobatický dvouplošník Ultimate 3D od E-flite o rozpětí 950mm pro náročné piloty. Výkonný motor kompatibilní s 3S-4S LiPol pro 3D akrobacii, technologie SMART, přijímač AR637TA se stabilizací AS3X a ochranou letové obálky SAFE.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je RC model letadla E-flite® Ultimate 3D 950mm s nainstalovanými komponenty: E-flite motor střídavý BL10 800ot/V, Spektrum Smart regulátor Avian 60A BL 3S-6S, Spektrum přijímač AR637T DSM2/DSMX 6CH AS3X s telemetrií, 4 ks Spektrum servo A332 9g MG. Montážní příslušenství, návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Mezi modeláři velmi populární akrobatický dvouplošník Ultimate 3D od E-flite o rozpětí 950mm s nezaměnitelnými liniemi, pro náročné piloty. Výkonný motor kompatiblilní s 4S LiPol pro 3D akrobacii, technologie SMART, přijímač AR637T se stabilizací AS3X a ochranou letové obálky SAFE.

Letoun Ultimate byl vyvinut kanadskou společností Ultimate Aircraft Corporation, vychází z původního letounu Pitts Special, na který původně firma dodala náhradní sady křídel. Později byla ale přepracována konstrukce celého letadla a to dostalo modernější tvary. Vznikla celá řada verzí s různým vybavením.

RC model Ultimate 3D je vyroben z odolné a lehké hmoty EPO s dutým jádrem a kompozitními výztuhami tvoří lehký, ale tuhý drak, který je sestaven a kompletně nabarven. Ultimate 3D může být připraven k letu za kratší dobu, než je potřeba k nabití baterie, protože pro konečnou montáž není potřeba žádné lepidlo. Stačí běžné nářadí, sestavení je velmi jednoduché a přehledné podle obrázků v manuálu.

Model má kompaktní velikost, vejde se vcelku do kufru běžného auta, bez nutnosti demontáže. Pokud přece jen potřebujete sundat křídla, stačí pomocí závlaček odejmout vzpěry a pootočit bajonetovými pojistkami které drží křídla. Dvouplošníky jsou velmi atraktivní a létání s nimi má své kouzlo. Model je ve verzi BNF, potřebujete doplnit svůj vysílač Spektrum a LiPol baterii 3S - 4S LiPol. Baterie se vkládá pod kryt na vrchní straně trupu před křídlem, výměna je proto snadná.

Model je vybaven komponenty s exkluzivní technologií SMART, prostřednictvím vašeho vysílače Spektrum G2 a regulátoru Spektrum™ Avian™ 60A Smart a přijímač AR637TA, je možné mít k dispozici plnohodnotnou telemetrii včetně napětí baterie, proudu, teploty a dalších kompatibilních s kompatibilním vysílačem. Pokud použijete 7+ kanálovým vysílač, můžete mít navíc volitelnou funkci reverzace motoru. Pro rychlé reakce na povely vysílače je model vybaven rychlými digitálními servy s kovovými převody. Serva křidélek jsou na spodní straně spodního křídla, serva směrovky a výškovky jsou v blízkosti kormidel.

Vlastnosti Ultimate 3D
 • Pro sportovní létání, precizní akrobacii s 3D schopnostmi
 • Velká plocha křídel s vortex generátory (turbulátory) pro zlepšení 3D výkonu
 • Speciálně navržený motor kompatibilní s bateriemi 3S a 4S bez nutnosti nastavení
 • 60A regulátor Spektrum™ Avian™ Smart poskytuje napětí baterie, teplotu a další data v reálném čase
 • Možnost reverzace motoru při použití 7+ kanálového vysílače Spektrum
 • Přijímač Spektrum AR637TA s telemetrií a špičkovou technologií DSMX®
 • Snadné létání s inovativní a volitelnou ochranou letové obálky SAFE® Select
 • Nepřekonatelná stabilita s exkluzivní technologií AS3X®
 • 4 ks nainstalovaná rychlá digitální serva s kovovými převody
 • Sestavení křídel bez nářadí s rychloupínacími bajonety pro pohodlné skladování a přepravu
 • Lehká a odolná konstrukce z EPO s dutým jádrem
 • Hotové zbarvení, nainstalovaný je pohon i elektronika
Schopnosti bez limitů

Čtveřice křidélek a kormidla ocasních ploch mají velkou plochu a poskytují Ultimate 3D extrémně vysokou obratnost. Generátory Vortex na křídlech rovněž přispívají k udržení vztlaku na křídlech při letu nízkou rychlostí a zvyšují možnosti při 3D létání.

Výkon bez limitů

Model pohání výkonný střídavý motor 10BL s vrtulí 11.6 X 6" a regulátorem Spektrum™ Avian™ 60A. S doporučenou LiPol baterií 4S 2200mAh 30+C má velkou rezervu výkonu pro visení a 3D létání.

Vysoká odolnost, nízká hmotnost

Konstrukce z pěnového materiálu EPO s dutým jádrem, vyztuženým kompozitními prvky, je lehká a přitom velmi odolná. Model Ultimate 3D je vybaven servy s vyšším kroutícím momentem, kovovými převody a krátkými táhly pro přesné řízení.

Snadná montáž modelu

Pro konečnou montáž nepotřebujete žádné lepidlo a Ultimate 3D můžete mít připraven k letu za kratší dobu, než je ho potřeba pro nabití baterie. Přestože jej lze přepravovat smontovaný v běžném vozidle, montáž a demontáž křídel je možné provést i bez nářadí. Drátěné pojistky připevňují vzpěry a bajonetové čepy upevňují křídla k trupu.

Technologie Smart

Ultimate 3D je vybaven exkluzivní elektronikou SMART - regulátorem Smart Avian a přijímačem AR637TA, které se postarají o přenos telemetrických údajů do vašeho kompatibilního vysílače Spektrum. Jde o vysílače DX6e a 8e, DX6 G2/3 a 8 G2, DX9, iX12, iX20. Při použití LiPol baterie Smart můžete mít k dispozici údaje o vaší baterii, jako počet cyklů, zbývající kapacita baterie a napětí jednotlivých článků.

Bind-N-Fly - Spáruj a leť

Verze BNF je určena pro majitele leteckého vysílače Spektrum, protože model má v trupu nainstalovaný přijímač Spektrum, se kterým se váš vysílač spáruje.

Přijímač Spektrum AR637TA s integrovanou pokročilou tříosou stabilizací AS3X® zajišťuje hladký let a neustále okamžitě vyrovnává účinky turbulence při létání. Stabilizace je speciálně vyladěna pro letadlo Ultimate 3D, funguje v závislosti na letových podmínkách - eliminuje účinky větru a turbulence spojením tříosého snímání se speciálně vyladěným softwarem letového řízení. Technologie SAFE® umožňuje zkoušet nové manévry i začínajícím pilotům. Volitelné použití SAFE Select nabízí omezení úhlu sklonu a náklonu spolu s automatickým vyrovnáváním výšky, které lze zapínat a vypínat přepínáním! A pokud nechcete aktivovat funkce SAFE Select, jednoduše spárujte přijímač bez aktivní SAFE a potom bude aktivní pouze AS3X.

Doporučujeme koupit

K uvedení do provozu doporučujeme minimálně 6+ kanálový vysílač Spektrum, LiPol baterii 3S 11.1V nebo 4S 14.8V 2200–2700mAh 30C s konektorem EC3™ nebo IC3™ a odpovídající nabíječ. Doporučujeme používat programovatelné vysílače s dvojími výchylkami a exponenciály.

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 3 nebo 4 články (11.1 V, 14.8 V).

 • Pro běžné létání LiPo akumulátor Spektrum SMART 11.1 V 2200 mAh 30C IC3 s technologií Smart.
 • Pro delší lety LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 11.1V 3200mAh 30C IC3.
 • Pro maximální výkon a akrobacii LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 14.8V 2200mAh 50C IC3 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 50W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

Nabíječ Dynamite Prophet Sport se dvěma výstupy 50 W

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro pokročilé
Hmotnost: 2.85 kg
Druh stavebnice: BNF
Konstrukce: EPO
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Akrobat
Rozpětí: 954 mm
Délka: 1082
Letová hmotnost: 1270 - 1360g
Nosná plocha: 33,5 dm²
Plošné zatížení: 40 g/dm²
Elektro pohon: Střídavý BL10
Regulátor: Spektrum™ Avian™ Smart 60A
Vrtule: 11.6 X 6"
Přijímač: Spektrum AR637TA

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: