Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

E-flite HAVOC Xe 1.0m SAFE Select BNF Basic

Kód: EFL7550
Značka: E-Flite
12 799 Kč –4 % 12 287 Kč / ks 10 155 Kč bez DPH
Vyprodáno

Jedinečné sportovní zážitky přináší RC modely firmy Elite Aerosports. E-flite nabízí licencovanou verzi HAVOC Xe s dmychadlem 80mm o rozpětí 1041mm, který je kompletně vybaven elektronikou. Potřebujete pouze pohonnou LiPol baterii 4000 - 8000mAh 6S.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení jsou hotové díly RC modelu letadla E-flite HAVOC Xe s nainstalovanými komponenty: Střídavý motor 3270-2000kV, střídavý regulátor 100A , E-flite dmychadlo 80mm V2 12 lopatek, přijímač Spektrum AR636A , 5x Spektrum servo A450 13g MG, 2x Spektrum servo A450R 13g MG. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Jedinečné sportovní zážitky přináší RC modely firmy Elite Aerosports, E-flite nabízí licencovanou verzi HAVOC Xe s dmychadlem 80mm o rozpětí 1041mm je kompletně vybaven elektronikou, potřebujete pouze pohonnou LiPol baterii 4000 - 8000mAh 6S. Výborné letové vlastnosti.

HAVOC Xe nabízí skvělé výkony a akrobatické schopnosti, které vyniknou i díky velmi elegantnímu vzhledu. Rozpětí rychlostí modelu umožní létat jak pomalé průlety na klapkách, tak prosvištět maximální rychlostí přes 200km/hod na plný plyn. Aby bylo možné těchto přednosti využít, je potřeba použít kvalitní 6S LiPol baterie 4000mAh - 8000mAh, které snáší vysokou proudovou zátěž. Baterie nejsou součástí balení.

Konstrukce je osvědčená z velmi pevné a lehké vyztužené hmoty EPO. Model má nainstalované všechny komponenty. K pohonu bylo zvoleno 12-lopatkové dmychadlo 80mm se střídavým vysokootáčkovým motorem a 100A regulátorem kompatibilním se 6-ti článkovou LiPol baterií. Nainstalována jsou rovněžserva (8ks) s kovovými převody, která ovládají všechna kormidla a vztlakové klapky. Baterie je pod rozměrným odnímacím krytem s kabinou, díky kterému je pohodlný přístup k elektronice a prostoru pro výměnu baterie.

Výhodou je kompletně nainstalovaný elektrický 3-kolý zatahovací podvozek s odpružením na vzpěrách vlečných ramen a řízenou příďovou nohou. Velké klapky lze vytočit oběma směry a mohou být namixovány tak, aby se dalo použít ovládání křidélek i s klapkami (se 7+ kanálovými přijímači / vysílači), se kterými můžete vytáčet výkruty rychlostí, jakou jste ještě u jetů neviděli. 8 serv s kuličkovými ložisky je poskytují přesné ovládání. Nejlepší je, že není nutné žádné lepidlo pro montáž modelu, ten se sestaví pouze devíti šrouby, takže konečná montáž je otázkou krátké doby.

Vlastnosti modelu Havoc Xe
 • Oficiální licence - Elite Aerosports HAVOC X
 • Jeden z nejvýkonnějších a nejoblíbenějších sportovních modelů jetů
 • Je výbornou volbou pro váš první větší jet EDF, protože je snadno řiditelný
 • Široká letová obálka a rozsah rychlostí, s maximální rychlostí až 220 km/hod!
 • Nejrychlejší výkruty při namixování klapek a křidélek
 • Tovární, vysoce výkonný střídavý motor kompatibilní s LiPol 6S a 100A regulátor
 • 12-ti lopatkové 80mm dmychadlo má vynikající účinnost a udělí modelu vysokou rychlost
 • Optimalizováno pro širokou škálu 6S LiPol baterií 4000–8000mAh
 • Nainstalovaná serva s kovovými převody
 • 6-kanálový přijímač Spektrum™ AR636 s technologií 2,4MHz DSMX®
 • Snadné létání s inovativní a volitelnou ochranou SAFE® Select
 • Nepřekonatelná stabilita a pocit exkluzivní technologie AS3X®
 • Spolehlivý elektrický zatahovací podvozek s odpruženými podvozkovými nohami
 • Odnímací křídlo pro rychlou a snadnou přepravu
 • Jednodílné křídlo s Hands-Free systémem připojení
 • Odolná a lehká konstrukce draku z lehké a tuhé hmoty EPO s hotovým zbarvením
 • Mimořádně velký kryt trupu a rozměrný prostor pro baterie
 • Plastová špice a vertikální plošky na trupu pro větší odolnost a ochranu trupu
Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:
 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.
Od snu k realitě

Během několika posledních let, kdy firma Elite Aerosports HAVOC nabízí tyto špičkové modely jetů, staly se jedněmi z nejoblíbenějších modelů sportovních jetů na světě. Model HAVOC Xe je schopen jak stabilního pomalého, tak dynamického rychlého letu a akrobacie. E-flite HAVOC Xe 80mm EDF uvádí tento sen do skutečnosti tím, že nabízí jeden z nejvýkonnějších sportovních letounů EDF s nejlepším výkonem! Díky tomu je ideální volbou pro zkušené piloty, ale je rovněž výbornou volbou pro váš větší první model EDF, protože s tímto modelem lze snadno startovat, létat i přistávat.

Výkonné dmychadlo

12-ti lopatkový rotor 70mm dmychadla v kombinaci s vysokootáčkovým střídavým motorem, regulátorem 100A a volitelnou LiPol baterií 6S 4000-8000mAh (optimálně 5000mAh), má velmi vysoký tah, proto má model neuvěřitelný rozsah rychlostí s prakticky okamžitou odezvu na plynovou páku. Ale to co každého okamžitě zaujme, je úžasný zvuk vydávaný dmychadlem - téměř jako skutečná turbína.

Zatahovací podvozek

Nebyl by to pořádný jet, kdyby neměl zatahovací podvozek! Model má již z výroby nainstalován 3-kolý elektricky zatahovací podvozek s řiditelnou příďovou nohou, se kterou má bezvadnou řiditelnost nejen při startu ale především při přistání. Odpružené podvozkové nohy bezpečně zvládají nerovnosti různých povrchů, včetně trávy.

Skvělé výkony

HAVOC Xe EDF má vynikající vertikální výkon a akrobatické schopnosti, které vyniknou i díky velmi elegantnímu designu. Rozpětí rychlostí modelu je obrovské, od minimální na vztlakových klapkách až po maximum při plném plynu. Aby bylo možné těchto přednosti využít, je potřeba použít kvalitní LiPol baterie, které snáší vysokou proudovou zátěž. Baterie nejsou součástí balení.

Pevný a lehký

Model je kompletně vyroben ve formách z pevné a tuhé pěnové hmoty EPO, která je v důležitých místech pevnostně vyztužena. Jako celek vyniká konstrukce velmi nízkou hmotností a vysokou tuhostí, což je základním předpokladem pro jinak energeticky náročný jet.

Snadné sestavení

Pro montáž není vyžadováno žádné lepidlo a model je připraven k letu v kratším čase, než je jej zapotřebí k nabití baterie. Model je dokončen v exkluzivním a jedinečném a velmi dobře viditelném zbarvení.

Upozornění k montáži křídla:

Před montáží křídla na trup pečlivě zkontrolujte stav konektorů, které propojí křidélka, klapky a podvozek. Konektory křídla musí být nad deskou ustaveny ve výši 8,5 - 9mm a v trupu musí být okraj konektorů ve výši montážní desky. Případné odchylky seřiďte stavěcími šrouby (je nutná demontáž desky konektorů). viz Podpora

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu doporučujeme vysílač Spektrum 6+kanálový, pohonnou LiPol baterii 6S 22.2V 4000–8000mAh 30+C s konektorem EC5™ nebo IC5™ a kompatibilní nabíječ. 5. kanál (GEAR) slouží pro ovládání zatahovacího podvozku, 6. kanál (FLAP) slouží pro ovládání klapek. Pokud použijete 6-ti kanálový vysílač (DX6i, DX6e a DX6) použijte pro SAFE 6. kanál (ovládání systému SAFE a klapek bude společné), SAFE se zapne při poloviční a plné výchylce klapek. Více k nastavení vysílače najdete v manuálu.
Doporučené vysílače Spektrum pro náročné piloty

Pro ovládání větších a náročnějších modelů doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM vyšších řad:

 • 8-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX8e DSMX s kompatibilitou Smart Technologie.
 • 10-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX10 DSMX s nejnovějšími trendy, hlasovým výstupem, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB.
 • 20-kanálový vysílač řady iX Spektrum iX20 DSMX s velkým barevným 5" dotykovým displejem, rozhraním Android s češtinou a přepravním kufrem.
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 6 články (22,2 V).

 • LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 4000mAh 30C IC5 s technologií Smart
 • LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 5000mAh 50C IC5 s technologií Smart
 • LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 7000mAh 30C IC5 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 50W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

Nabíječ Dynamite Prophet Sport se dvěma výstupy 50 W

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro pokročilé
Hmotnost: 4 kg
Druh stavebnice: BNF
Konstrukce: EPO
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Elektro jet
Rozpětí: 1041 mm
Délka: 1250 mm
Letová hmotnost: 2440 - 3057 g
Nosná plocha: 23,6 dm²
Plošné zatížení: 103 - 129 g/dm²
Elektro pohon: Střídavý 3270-2000kV

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: