VICTORY MODELS H.M.S. Vanguard 1798 1:72 kit

Kód: KR-25065
21 999 Kč / ks 18 181 Kč bez DPH
Skladem eshop

VICTORY MODELS H.M.S. Vanguard 1798 v měřítku 1:72, je stavebnice neplovoucího modelu lodi. HMS Vanguard byla Nelsonova vlajková loď ze slavné Bitvy Nilu dne 1.2.18. srpna 1798. Vanguardu velel Thomase Slade a byla a jednou ze čtrnácti lodí třetího stupně, tvořících takzvanou "třídu Arogant".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je kompletní sada součástí pro stavebnici modelu lodi VICTORY MODELS H.M.S. Vanguard 1798 v měřítku 1:72 kit. Balení obsahuje sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, blistr s drobnými díly, díly z mosazi, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Charakteristika

VICTORY MODELS H.M.S. Vanguard 1798 1:72 kit je stavebnice lodi.

HMS Vanguard byla Nelsonova vlajková loď u slavné Bitvy Nilu dne 1.2.18. Srpna 1798. HMS Vanguard byla Nelsonova vlajková loď ze slavné Bitvy Nilu dne 1.2.18. srpna 1798. Vanguardu velel Thomase Slade a byla a jednou ze čtrnácti lodí třetího stupně, tvořících takzvanou "třídu Arogant". Loď byla uvedena do provozu 9. prosince 1779 a zařazena dne 16. října 1782. Během této doby Anglie nebyla ve válce, takže stavba byla velmi pomalá. V důsledku toho byla dokončena až 6. března 1787.

Velmi přesně zpracovaná stavebnice obsahuje velké množství laserem vyřezaných dřevěných dílů, mnoho mosazných detailů, které obsahují okenní rámy, děla, kování, stožáry, ohromné množství detailů atd.

Stavebnice obsahuje 20 stavebních plánů v měřítku 1: 1, které ukazují rozmístění detailů, podklady k výrobě plachet, měděné desky s detaily jsou vyrobeny pro levou nebo pravou stranu trupu.

Vedle velmi podrobných a obsáhlých plánů modelu v měřítku 1:1 ve formátu A3, je obsažen ilustrovaný manuál, který pomáhá při stavbě krok za krokem. Plány také obsahují doporučení pro barevné schéma této lodi.

Poznámka: Sada obsahuje i kovové odlitky pro lodě této třídy - HMS Elephant, HMS Bellerophon nebo HMS Vanguard, kterými si můžete zvýšit jejich maketovost.

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v plastovém průhledném blistru, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s postupem stavby, na výkrese jsou pečlivě označeny díly a je zde i seznam jednotlivých součástí modelu.

Stavební obtížnost

Modely lodí pro pokročilé vyžadují předchozí zkušenosti se stavbou modelů a zvládnuté techniky jednotlivých technologických kroků, jako je lepení, ohýbání, obšívání plachet, apod. Je nutné se orientovat ve výkresové dokumentaci, jednotlivé kroky a i celý postup si rozvrhnout. Případné detaily je je nutné si nastudovat a je potřeba počítat s tím, že stavba vyžaduje určitou míru kreativity a samostatnosti, protože návod se nemusí zabývat výrobou každého detailu.

Modely jsou obsáhlé a detailní, jejich dokončení trvá dlouho dobu a vyžaduje spoustu dokončovací prací na dílech.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro pokročilé
Konstrukce: Dřevěná
Měřítko: 1:72
Druh stavebnice: Stavebnice
Typ: Stolní
Stavební obtížnost: Expert
Délka: 1170 mm
Šířka: Celková šířka 486 mm
Výška: 895 mm
Šířka trupu: 198 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: