MAMOLI Roter Löwe 1597 1:55 kit

Kód: KR-21719
Značka: Mamoli
9 099 Kč / ks 7 520 Kč bez DPH
Skladem eshop

Stavebnice neplovoucího modelu plachetní lodi MAMOLI Roter Löwe z roku 1597 v měřítku 1:55, délka 720mm. Galeona Roter Löwe byla postavena v Holandsku pro radu města Königsberg v Brandenbursku a pro obranu přístavu. V balení jsou dřevěné díly, lišty a množství kování, lanoví, plány atd.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důvod výprodeje

Balení obsahuje sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, blistr s drobnými díly, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Obsah balení

Balení obsahuje sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, blistr s drobnými díly, mosazné lepty, vlajky, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Charakteristika

Stavebnice neplovoucího historického modelu plachetní lodi MAMOLI Roter Löwe z roku 1597, je v měřítku 1:55 a má celkovou délku 720mm. Galeona Roter Löwe byla postavena v Holandsku jako obchodní loď a pro radu města Königsberg v Brandenbursku byla zakoupena v roce 1561pro obranu přístavu. V balení jsou dřevěné díly, lišty a množství kování, lanoví, plány atd.

Galeona Roter Löwe sloužila Od roku 1602 do 1605 sloužila v Pillau pod vedením kapitána Petera Hinze. V říjnu 1608, pod velením kapitána Johanna Fetta, odplula galeone se zásilkou dřeva do Lisabonu, kde byla prodána i s nákladem. Na základě tonáže 240 tun a způsobu stavby je možné rekonstruovat parametry lodi o délce 28 metrů od kýlu k zádi a šířce asi 8 metrů. Stavebnice je vybavena všemi díly ze dřeva a kováním z kovu a velmi dobrými, snadno čitelnými výkresy, které zaujmou především svou podrobnou konstrukcí a ukazuje na úroveň lodního stavitelství v té době, kterou zastupuje. Jednotlivé díly jsou převážně připraveny, kýl a žebra jsou již vyřezány.

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v plastovém průhledném blistru, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s postupem stavby, na výkrese jsou pečlivě označeny díly a je zde i seznam jednotlivých součástí modelu.

Stavebnice Mamoli pro stavbu statických maket lodí, jsou již po řadu let velmi populární. K dispozici je velký výběr nejrůznějších modelů a klasických designových prvků za atraktivní cenu. Dnes jsou všechny stavebnice vyráběny pomocí moderní laserové technologie, která zajišťuje vysokou přesnost výroby jednotlivých součástí. Standardem je dvojitá obšívka trupu. Mnoho stavebních dílů je vyrobeno z kovových odlitků nebo ze dřeva, k dispozici jsou stavební pokyny a podrobné stavební plány. Součásti na stojánek doplňuje kompletní vybavení sady.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro pokročilé
Konstrukce: Dřevěná
Měřítko: 1:55
Druh stavebnice: Klasická stavebnice
Typ: Neplovoucí
Stavební obtížnost: Pokročilý
Délka: 720 mm
Výška: 540 mm
Druh pohonu: Ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: