CALDERCRAFT H.M.S. Diana fregata 1794 1:64 kit

Kód: KR-29000
Značka: Caldercraft
22 199 Kč –2 %
CALDERCRAFT H.M.S. Diana fregata 1794 1:64 kit
22 199 Kč –2 % 21 755 Kč / ks 17 979 Kč bez DPH
Skladem eshop

Špičková stavebnice modelu historické lodi CALDERCRAFT H.M.S. Diana fregata 1794 v měřítku 1:64 je typická britská fregata z doby admirála Nelsona. Kýl a žebra jsou obráběny na přesné CNC z překližky, dekorativní z ořechu lipového dřeva a Tanganiky. Velké množství detailů, kovových součástí, detailní plány stavby a německý návod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je stavebnice lodi CALDERCRAFT H.M.S. Diana fregata 1794 1:64 kit

Charakteristika

Špičková stavebnice modelu historické lodi CALDERCRAFT H.M.S. Diana fregata 1794 v měřítku 1:64 je typická britská fregata z doby admirála Nelsona. Kýl a žebra jsou obráběny na přesné CNC z překližky, dekorativní z ořechu lipového dřeva a Tanganiky. Velké množství detailů, kovových součástí.

H.M.S. Diana je typická britská fregata z doby admirála Nelsona a byla spuštěna na vodu v roce 1794. Patřila do třídy 38 dělových fregat. Diana měla během napoleonských válek velmi dlouhou a aktivní kariéru. V roce 1815 byla prodána nizozemskému námořnictvu, 27. srpna 1816 byla jednou ze šesti holandských fregat, které se účastnily bombardování Alžíru. Byla zničena při nehodě 16. ledna 1839 v suchém doku po 45 působivých letech provozu.

S touto konstrukcí začíná Calder Craft novou sérii historických lodí s novými konstrukčními vlastnostmi a extrémně přesnými detaily. Dva roky stál vývoj této stavebnice z dílna konstruktéra Chrise Wattona, který již získal mnoho ocenění.

Detailní plány a přesný montážní návod s mnoha tipy a rady vás provedou stavbě tohoto impozantního modelu, Je určen pouze pro zkušené modeláře. Kýl a žebra jsou frézovány z překližky, ořech a Tanganika jsou hlavně pro viditelné části, stejně jako pro úchyty a mnoho dalších dekorativních dílů. Toto využití materiálů představuje absolutní novinku na trhu. Děla 18 palců a 9 palců jsou přesně v měřítku a mají také různé průměry kol. Toto je jen několik příkladů, které mají ukázat úroveň zpracování tohoto modelu. Lišty a kulatina jsou vyrobeny z lipového, ořechového a tanganikového dřeva. Bloky lan a motouzy jsou k dispozici v dostatečném množství, stejně jako 2 700 měděných desek pro podvodní část trupu. Set obsahuje šest podrobných stavebních plánů, 50stránková brožura s podrobnými ilustracemi a přesnými stavebními pokyny v němčině se spoustou tipů a informací vás provedou konstrukcí tohoto impozantního modelu, který je doporučen pouze zkušeným modelářům.

Technické údaje
 • Měřítko 1:64
 • Délka 1180 mm
 • Šířka 178 mm
 • Výška 838 mm

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro pokročilé
Konstrukce: Dřevená
Měřítko: 1:64
Druh stavebnice: Kit
Typ: neplovoucí model
Stavební obtížnost: Pokročilý/Expert
Délka: 1180 mm
Šířka: 178 mm
Druh pohonu: Bez pohonu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: