Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

E-flite Gee Bee R-2 0.5m SAFE Select BNF Basic

Kód: EFLU6150
Značka: E-Flite
3 699 Kč –2 % 3 625 Kč / ks 2 996 Kč bez DPH
Vyprodáno

Gee Bee R2 byl hvězdou populárních amerických rychlostních závodů kolem pylonů Zlaté éry letectví. E-flite pro Vás připravil RC model s rozpětím křídel 51 cm. Novinkou je technologie SAFE Select zjednodušující řízení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený mikro RC model letadla Gee Bee R2 s nainstalovanou elektronikou, servy, motorem a vrtulí, český návod k použití.

Charakteristika

Gee Bee R2 byl hvězdou populárních amerických leteckých rychlostních závodů kolem pylonů Zlaté éry letectví. RC model letadla of E-flite je pozoruhodně zpracován, díky vestavěné technologii SAFE Select a stabilizace AS3X si nyní můžete s tímto modelem létání vychutnávat a poznat výhody moderních stabilizačních systémů.

Gee Bee R2 bylo speciální rychlostní letadlo z počátku třicátých let minulého století, s účelovými tvary, zvláště baňatým trupem s hvězdicovým motorem. To bylo kompenzováno malými křídly se štíhlým profilem což vedlo k tomu, že R2 byl poměrně náročný na pilotáž, a proto vyžadoval velmi zkušeného pilota v kokpitu. Svými tvary je R2 stále atraktivním typem pro modelářské zpracování a patří i nyní mezi stálé americké letecké ikony.

RC model ultra-mikro modelu E-flite Gee Bee R-2 je připraven k letu ihned po vybalení. Je dodáván ve verzi BNF Basic, proto je potřeba doplnit letecký vysílač Spektrum, LiPol baterii 250 - 280 mAh 2S 7.4V (EFLB2802S30) a odpovídající nabíječ.

Stabilizace AS3X™

Model je vybaven řídící jednotkou s technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se výrazně zjednodušuje řízení modelu i malých modelů a umožňuje jejich provoz např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Funkce SAFE lze zapnout nebo vypnout i během letu pomocí vysílače prostřednictvím volného kanálu.

Výhody funkce SAFE Select™:
 • Omezuje maximální náklony modelu, a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.
 • Zjednodušuje vzlet a přistání
Úplně sestavený model

Mikro RC model letadla Gee Bee R-2 je 100% sestaven a připraven k letu hned po vybalení z krabice. Je vybaven přijímačem s technologií Spektrum® 2.4GHz, který se spáruje s leteckým vysílačem Spektrum DSMX® / DSM2®, takže můžete jít létat během několika minut po otevření krabice. Baterie není součástí balení.

Výkonný střídavý motor

Pod praktickým, magnety jištěným krytem baterie je výkonný střídavý motor se 3600 ot/V, který při použití doporučené LiPo baterie 7.4 V 200 až 280 mAh, zajišťuje potřebný výkon pro létání akrobacie.

Detailní maketové zpracování

Model je zpracován velmi hezky, má řadu maketových detailů, jako například drátěný výplet na křídle a podvozku, prohnutí potahu mezi žebry na křídle, kabinu s pilotem, panely potahu na trupu či napodobení hvězdicového motoru a věrné zbarvení modelu

Vlastnosti
 • Volitelný systém SAFE pro začátečníky, AS3X systém pro vynikající stabilizaci
 • 6-ti kanálový DSM2 Ultra Micro AS3X/RX/Servo/BL ESC jednotky s technologií Spektrum
 • Nová rychlá lineární serva s mikro ložisky pro velmi přesné řízení.
 • Plné čtyřkanálové řízení s řiditelným ostruhovým kolečkem
 • Nový výkonný střídavý motor BL180, 3600 ot/min/V
 • Velkorysý kryt trupu s magnetickým zámkem
 • Bohatý rozsah detailů, jako jsou výplety křídel, maketa motoru, kabina, figurka pilota, atd.
 • Autentické zbarvení dle skutečného letadla

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu potřebujete minimálně 6-kanálový DSM2/DSMX vysílač a pohonnou LiPol baterii s nabíječem. Do modelu se dají nainstalovat níže uvedené baterie s balančním konektorem JST-PH. Všechny položky jsou uvedeny v doporučeném příslušenství.

Kompatibilní akumulátory:
 • E-Flite 7.4 V 180 mAh (obj. č. EFLB1802S20)
 • E-Flite 7.4 V 200 mAh (obj. č. EFLB2002S30)
 • LiPol 7.4V 280mAh 2čl 30C (obj. č. EFLB2802S30)
 • LiPol Black Magic 7.4V 250mAh 30C JST-PH (obj. č. BMF30-0250-2S)

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro mírně pokročilé
Hmotnost: 1.17 kg
Druh stavebnice: BNF
Konstrukce: EPS
Rozpětí: 510 mm
Délka: 352 mm
Letová hmotnost: 105 g
Nosná plocha: 4,7 dm²
Plošné zatížení: 23 g/dm²
Elektro pohon: Střídavý 180, 3600Kv
Doporučené baterie: LiPol 7,4V 200-280 mAh 2S

Video Gee Bee R-2 AS3X

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: