Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

MINI MAMOLI Amerigo Vespucci 1:350 kit

Kód: KR-21810
Značka: Mini Mamoli
1 599 Kč / ks 1 321 Kč bez DPH
Vyprodáno

Model lodi Amerigo Vespucci, z řady Mini Mamoli, v měřítku 1:350. Model vhodný pro začínající modeláře. Amerigo Vespucci je výcviková loď italského námořnictva. Jméno získala po italském námořníkovi, po kterém získal jméno i kontinent – Amerika. Díky své majestátnosti bývá označována za nejhezčí loď na světě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Model lodi Amerigo Vespucci, z řady Mini Mamoli, v měřítku 1:350. Model vhodný pro začínající modeláře. Stavebnice obsahuje vyřezané dřevění díly, kovové díly, stojánek a návod. Amerigo Vespucci je výcviková loď italského námořnictva. Jméno získala po italském námořníkovi, po kterém získal jméno i kontinent – Amerika.

Historie lodi

Ve 20. letech 20. století potřebovalo italské válečné námořnictvo výcvikové lodě, aby poskytlo začínajícím námořníkům co nejlepší zkušenost s prací na moři pod plachtami v různých klimatických podmínkách. Proto se rozhodlo objednat dvě sesterské školní plachetnice. Obě lodi byly postaveny jako repliky lodí pocházejících z 18. století. Podle projektu, který vycházel z bitevní lodi 3. třídy se 74 děly na palubě. Tak vznikly dvě plachetnice – Amerigo Vespucci a Cristoforo Colombo. Stavbu těchto unikátních plavidel realizovala královská loděnice v Castellamare di Stabía u Neapole. Plachetnice Amerigo Vespucci byla spuštěna na vodu 22. února 1931 a do vojenské služby vstoupila 15. října 1931 v přístavu Janov. Plachetnice dostala své jméno po známém italském námořníkovi a kartografovi, po kterém získal jméno i nový kontinent – Amerika. Zatímco Amerigo Vespucci i nadále slouží jako výcviková loď italského námořnictva, jeho „dvojče“, nebo možná lépe jeho sesterská loď jménem Cristoforo Colombo, neměla to štěstí. Po válce byla jako součást válečných reparací odevzdána do Sovětského svazu. Tam se po nějakou dobu využívala na Černém moři. Její poslání bylo totožné, sloužila jako výcviková loď. Osudným jí byl rok 1963, kdy ji zachvátil požár, po něm byla plachetnice vyřazena z provozu a zlikvidována.

Mini-Mamoli

Stavebnice Mini-Mamoli jsou statické modely lodí určené pro začínající modeláře. Jedná se o menší modely, dosahující délky kolem 35 cm. Řada Mini-Mamoli je velmi oblíbená pro zachování množství detailů, příznivou cenu a méně náročnou stavbu.

Sada obsahuje:

  • Strojově vyřezané díly
  • Kompletní kovové díly
  • Návod
  • Lodní stojánek

Měřítko 1: 350, Délka 350 mm, Výška 280 mm,

Vhodné pro dospělé a dospívající od 14 let.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro mírně pokročilé
Konstrukce: Převážně dřevo
Měřítko: 1:350
Druh stavebnice: Kit
Typ: Neplovoucí model
Stavební obtížnost: Začátečník / mírně pokročilý
Délka: 350 mm
Výška: 280 mm
Druh pohonu: Bez pohonu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: