MAMOLI Rattlesnake 1779 1:64 kit

Kód: KR-21736
Značka: Mamoli
7 599 Kč / ks 6 280 Kč bez DPH
Objednáno u výrobce

Stavebnice neplovoucího modelu MAMOLI Rattlesnake v měřítku 1:64 z roku 1779. Loď byla vyrobena v Plymouthu, Massachusetts a byla bohatě vybavena 14-20 kanony, posádka se skládala z 85 mužů. Loď byla rychlá, měla štíhlý trup se špičatou přídí. V balení jsou dřevěné díly, lišty a množství kování, lanoví, plány atd.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Součástí balení stavebnice statického modelu lodi MAMOLI Rattlesnake 1:64, je kompletní sada výkresů modelu 1:1, manuál, sada překližkových CNC výřezů, sada dřevěných lišt, výpalky z mosazného plechu, odlitek záchranného člunu, ozdobné kování, sada odlitků děl, sada kování, kladky, nitě na lanoví, apod.

Charakteristika

Stavebnice neplovoucího modelu MAMOLI Rattlesnake v měřítku 1:64 z roku 1779. Loď byla vyrobena v Plymouthu, Massachusetts a byla bohatě vybavena až 20 kanony, posádka se skládala z 85 mužů. Loď byla rychlá, měla štíhlý trup se špičatou přídí. V balení jsou dřevěné díly, lišty a množství kování, lanoví, plány atd.

Původní USS Rattlesnake byl pověřen právě vzniklým kongresem Spojených států aby pomohl vybojovat probíhající válku tím, že měl zadržovat britské lodě. Později, v roce 1781 ji zajala ​​britská fregata Assurance (44 děl) a byla přijata do královského námořnictva jako Commorant (14 děl). Někdy kolem roku 1784 byla přejmenována na Rattlesnake poté, co Britové zjistili, že už mají loď s názvem Commorant a brzy poté byla prodána. Plavidlo bylo neobvykle rychlé a její linie trupu kopírovala britská admiralita.

Model je v měřítku 1:64, délka 697 mm, výška 463mm. Kit je dnes vyráběn moderní laserovou technologií, která zajišťuje vysokou přesnost montáže součástí. Dvojité bednění je standardní. Mnoho tvarovek z litého kovu nebo dřeva. Modely lodí od Mamoli jsou již po řadu let oblíbeny. Široká škála různých typů modelů a klasické materiály charakterizují tuto sérii.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro mírně pokročilé
Konstrukce: Dřevěný
Měřítko: 1:64
Druh stavebnice: Kit
Typ: Stolní
Stavební obtížnost: Mírně pokročilý
Délka: 697 mm
Výška: 463 mm
Druh pohonu: Ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: