COREL Wappen von Hamburg 1667 1:50 kit

Kód: KR-20198
Značka: Corel
27 099 Kč / ks 22 396 Kč bez DPH
Skladem eshop

Stavebnice neplovoucí makety lodi COREL Wappen von Hamburg v měřítku 1:50 z roku 1667, byla loď která měla při rostoucím vlivu přístavu Hamburk chránit obchodní lodě. Loď měla bohatou výzbroj a krásné dekorace. Velká a velmi propracovaná stavebice pro nejnáročnější! V balení jsou dřevěné díly, lišty a množství kování, lanoví, plátno na plachty, plány atd.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, blistr s drobnými díly, díly z mosazi, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Charakteristika

Stavebnice neplovoucího modelu COREL Wappen von Hamburg v měřítku 1:50 z roku 1667 byla loď, která měla při rostoucím vlivu přístavu Hamburk chránit obchodní lodě. Loď měla bohatou výzbroj a krásné dekorace. Velká a velmi propracovaná stavebice pro nejnáročnější! V balení jsou dřevěné díly, lišty a množství kování, lanoví, plátno na plachty, plány atd.

Wappen von Hamburg byl pověřen hamburským námořnictvem a obchodníky úkolem doprovázet lodní obchodní konvoje a chránit je před nepřátelskými útoky nebo nájezdy korzárů i pirátů. Loď byla obětí požáru po jedenácti konvojích a v roce 1683 explodovala v přístavu Cádiz. Admirál Berend Jacobsen Karpfanger, který zůstal na palubě Hamburku, při této nehodě zemřel.

Stavba historických lodí vyžaduje značnou dávku zkušeností a trpělivosti a není vhodná pro začátečníky. Vynaložené úsilí je však odměněno krásným exponátem, který uchvátí každého přítele tohoto řemesla svou jemností a důrazem na detail. S délkou 1100 mm, šířkou vpředu 460 mm a výškou 910 mm je tato maketa lodi z roku 1667 více než jen ozdobou místnosti. Rozměry modelu jsou tak velké, že na jedné straně musí být k dispozici velký instalační prostor, ale na druhé straně lze mnoho detailů reprodukovat věrně originálu. Plátno pro šití samotných plachet je součástí sady včetně lanoví, mosazných leptů, natištěných vlajek apod. Stavebnice obsahuje velmi podrobnou stavební dokumentaci s řadou výkresů

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v plastovém průhledném blistru, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s postupem stavby, na výkrese jsou pečlivě označeny díly a je zde i seznam jednotlivých součástí modelu.

Značka Corel

Modely dřevěných maket neplovoucích lodí Corel jsou mezi lodními modeláři oblíbeny pro kvalitu zpracování, vysoký obsah detailů a předpracovaného příslušenství. Dřevěné díly jsou čistě vyřezány na CNC strojích a stavebnice má vysoký obsah detailů. Stavebnice neobsahuje lepidla, barvy, laky, nářadí a potřebné modelářské zařízení. Součástí stavebnic Corel je kompletní dokumentace ke stavbě. Vybavení stavebnice odpovídá nejlepší tradici firmy Corel.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro experty
Konstrukce: Dřevěná
Měřítko: 1:50
Druh stavebnice: Klasická stavebnice
Typ: Neplovoucí
Stavební obtížnost: Expert
Délka: 1100 mm
Šířka: celkem 460, trup 220 mm
Výška: 690 mm
Druh pohonu: Ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: