AMATI Bismark 1939 1:200 kit

Kód: KR-25076
Značka: Amati
15 999 Kč / ks 13 222 Kč bez DPH
Objednáno u výrobce

Maketa německé válečné lodi Bismark z roku 1939 v měřítku 1:200 o délce 1250mm od AMATI, je stavebnicí v rozsypu (kit) pro náročné modeláře. Bismarck je pravděpodobně nejznámější bitevní loď německého námořnictva. Laserem řezané dřevěné díly, 2266 leptaných dílů a mnoho odlitků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, sáčky s drobnými díly, díly z mosazi, plastové výlisky, velkou sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Charakteristika

Maketa německé válečné lodi Bismark z roku 1939 v měřítku 1:200 o délce 1250mm od AMATI, je stavebnicí v rozsypu (kit) pro náročné modeláře. Bismarck je pravděpodobně nejznámější bitevní lodí německého námořnictva. Stavebnice obsahuje laserem řezané dřevěné díly, ze kterých se vyrobí základ trup ua nástaveb. Velké množství příslušenství, 2266 leptaných dílů a mnoho odlitků.

Bismarck je pravděpodobně nejznámější bitevní loď německého námořnictva. V době svého uvedení do provozu v roce 1940 byla považována za největší a nejmocnější válečnou loď na světě. Spolu se svou sesterskou lodí Tirpitz vytvořila tzv. Třídu Bismarck. Jejím kapitánem byl Ernst Lindemann. V květnu 1941 se vydal na svoji první a poslední plavbu do Atlantiku, byl vážně poškozen torpédovými bombardéry Swordfish z letadlové lodě HMS Ark Royal a potom potopen 27. května bitevními loděmi HMS Rodney, HMS King George V a dalšími plavidly. Amati má mnohaleté zkušenosti s modelem Bismarck, v této verzi se podařilo výrazně vylepšit konstrukci s ještě podrobnějšími detaily. Díky odnímacím palubám a prostornému trupu lze model připravit i na vodu jako funkční RC model.

Součástí stavebnice je velmi obsáhlá dokumentrace s plány a barevnými fotografiemi stavby v manuálu. Krok za krokem můžete postupovat až k úplnému dokončení modelu. Stavebnice je vhodná pro zkušené lodní modeláře, kteří mají předchozí zkušenosti ze stavby modelů lodí a neodradí je ani vysoká časová náročnost,

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, mosazné a kovové součásti, plastové výlisky v sáčcích, sadu výkresů, velmi obsáhlý obrazový barevný návod a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy, jejich kompletace a to včetně stěžňů a ráhen a způsob vázání lanoví. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Značka Amati

Firma Amati byla založena v Turíně v roce 1879, původně působila v oblasti umělecké činnosti, před 130 lety započala výroba lodních modelů a od té doby se svými designéry, umělci a konstruktéry nabízí modelářským nadšencům jen ty nejlepší a nejmodernější výrobky.

Dnes představuje rozsáhlý záběr a různorodé modely, které uspokojí všechny: od slavných a krásných jachet až po historické galeony, světově proslulé parníky, sportovní lodě a ponorky. Vysoká kvalita materiálů, podrobné konstrukční plány a originalita výrobků jsou vždy doprovázeny novými podněty, to vše firmu Amati posunulo mezi světovou elitu výrobce modelů lodí.

Všechny modely lodí mají vyčerpávající montážní plány a pokyny krok za krokem pro začátečníky i zkušené modeláře, pro dlouhé hodiny zábavného modelářství. Společnost Amati má vždy pečlivě na očích tržní požadavky, kde se potvrzuje trvale vysoká kvalita modelů, příslušenství a modelů miniatur, je přesnost naprosto nezbytná.

Ve výrobním segmentu se nachází miniaturní modely lodí do láhve, historické starověké lodě z období starého Egypta, Řecka, Skandinávie, Číny, středověké lodě, parníky, čluny, plachetnice, sportovní lodě a moderní jachty.

Podle úrovně zkušeností, které jsou potřebné pro stavbu, lze stavebnice rozdělit pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé nebo experty. Výrobce nabízí i hotové modely maket lodí, zde jde o sportovní dřevěné historické i modernější a moderní sportovní či rychlostní čluny.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro experty
Konstrukce: Dřevěná
Měřítko: 1:200
Druh stavebnice: Kit
Typ: Neplovoucí model
Stavební obtížnost: Expert
Délka: 1250 mm
Šířka: 180 mm
Výška: 292 mm

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: