Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

E-flite Ultimate 3D 0.95m PNP

Kód: EFL16575
Značka: E-Flite
8 299 Kč –3 % 8 050 Kč / ks 6 653 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Mezi modeláři velmi populární akrobatický dvouplošník Ultimate 3D PNP od E-flite o rozpětí 950mm pro náročné piloty. Výkonný motor kompatiblilní s 3S-4S LiPol pro 3D akrobacii. Regulátor Spektrum Avian 60A, 4ks digitální serva s kovovými převody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je RC model letadla E-flite® Ultimate 3D 950mm PNP s nainstalovanými komponenty: E-flite motor střídavý BL10 800ot/V, Spektrum Smart regulátor Avian 60A BL 3S-6S, 4 ks Spektrum servo A332 9g MG. Montážní příslušenství, návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Mezi modeláři velmi populární akrobatický dvouplošník Ultimate 3D od E-flite o rozpětí 950mm pro náročné piloty. Výkonný motor kompatiblilní s 3S-4S LiPol pro 3D akrobacii. Regulátor Spektrum™ Avian™ 60A, 4ks digitální serva s kovovými převody.

Letoun Ultimate byl vyvynut kanadskou společností Ultimate Aircraft Corporation, vychází z původního letouhu Pitts Special, na který původně firma dodala náhradní sady křídel. Později byla ale přepracována konstrukce celého letadla a to dostalo modernější tvary. Vznikla celá řada verzí s různým vybavením.

RC model Ultimate 3D je vyroben z odolné a lehké hmoty EPO s dutým jádrem a kompozitními výztuhami tvoří lehký, ale tuhý drak, který je sestaven a kompletně nabarven. Ultimate 3D může být připraven k letu za kratší dobu, než je potřeba k nabití baterie, protože pro konečnou montáž není potřeba žádné lepidlo. Stačí běžné nářadí, sestavení je velmi jednoduché a přehledné podle obrázků v manuálu.

Model má kompatní velikost, vejde se vcelku do kufru běžného auta, bez nutnosti demontáže. Pokud přece jen potřebujete sundat křídla, stačí pomocí závlaček odejmout vzpěry a pootočit bajonetovými pojistkami které drží křídla. Dvouplošníky jsou velmi atraktivní a létání s nimi má své kouzlo. Model je ve verzi PNP, potřebujete doplnit svůj vysílač a přijímač a LiPol baterii 3S - 4S LiPol. Baterie se vkládá pod kryt na vrchní straně trupu před křídlem, výměna je proto snadná. Pro rychlé reakce na povely vysílače je model vybaven rychlými digitálními servy s kovovými převody.

Vlastnosti Ultimate 3D
 • Pro sportovní létání a precizní akrobacii s 3D schopnostmi
 • Velká plocha křídel s vortex generátory (turbulátory) pro zlepšení 3D výkonu
 • Speciálně navržený motor kompatibilní s bateriemi 3S a 4S bez nutnosti nastavení
 • 60A regulátor Spektrum™ Avian™ Smart poskytuje napětí baterie, teplotu a další data v reálném čase
 • 4 ks nainstalovaná rychlá digitální serva s kovovými převody
 • Sestavení křídel bez nářadí s rychloupínacími bajonety pro pohodlné skladování a přepravu
 • Lehká a odolná konstrukce z EPO s dutým jádrem
 • Hotové zbarvení, nainstalovaný pohon i serva
Schopnosti bez limitů

Čtveřice křidélek a kormidla ocasních ploch mají velkou plochu a poskytují Ultimate 3D extrémně vysokou obratnost. Generátory Vortex na křídlech rovněž přispívají k udržení vztlaku na křídlech při letu nízkou rychlostí a zvyšují možnosti při 3D létání.

Výkon bez limitů

Model pohání výkonný střídavý motor 10BL s vrtulí 11.6 X 6" a regulátorem Spektrum™ Avian™ 60A. S doporučenou LiPol baterií 4S 2200mAh 30+C má velkou rezervu výkonu pro visení a 3D létání.

Vysoká odolnost, nízká hmotnost

Konstrukce z pěnového materiálu EPO s dutým jádrem, vyztuženým kompozitními prvky, je lehká a přitom velmi odolná. Model Ultimate 3D je vybaven servy s vyšším kroutícím momentem, kovovými převody a kulovými čepy táhel pro přesné ovládání.

Snadná montáž modelu

Pro konečnou montáž nepotřebujete žádné lepidlo a Ultimate 3D můžete mít připraven k letu za kratší dobu, než je ho potřeba pro nabití baterie. Přestože jej lze přepravovat smontovaný v běžném vozidle, montáž a demontáž křídel je možné provést i bez nářadí. Drátěné pojistky připevňují vzpěry a bajonetové čepy upevňují křídla k trupu.

Verze PNP

Verze PNP je určena pro každého, kdo si doplní svoji vlastní RC soupravu. Volitelně lze model vybavit LiPol baterií 3S nebo 4S 2200mAh - 2700mAh 30C.

Doporučujeme koupit

K uvedení do provozu potřebujete minimálně 6+ kanálovou RC soupravu, LiPol baterii 3S 11.1V nebo 4S 14.8V 1800–2700mAh s konektorem EC3™ nebo IC3™ a odpovídající nabíječ. Doporučujeme používat programovatelné vysílače s dvojími výchylkami a exponenciály.

Doporučené RC soupravy Spektrum

Pro spárování modelu verze PNP doporučujeme moderní programovatelné RC soupravy SPEKTRUM:

 • 6-kanálová ekonomická RC souprava řady DX Spektrum DX6e DSMX, přijímač AR620 vysílač s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálová RC souprava řady NX Spektrum NX6 DSMX, přijímač AR6610T s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi.
 • 8-kanálová RC souprava Spektrum DX8 G2 DSMX, přijímač AR8010T s telemetrii, 250 modelů v paměti, hlasový výstup v češtině.
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 3 nebo 4 články (11.1 V, 14.8 V).

 • Pro běžné létání LiPo akumulátor Spektrum SMART 11.1 V 2200 mAh 30C IC3 s technologií Smart.
 • Pro delší lety LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 11.1V 3200mAh 30C IC3.
 • Pro maximální výkon a akrobacii LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 14.8V 2200mAh 50C IC3 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 50W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

Nabíječ Dynamite Prophet Sport se dvěma výstupy 50 W

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: PNP sety
Hmotnost: 2.85 kg
Druh stavebnice: PNP
Konstrukce: EPO
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Akrobat
Rozpětí: 954 mm
Délka: 1082
Letová hmotnost: 1270 - 1360g
Nosná plocha: 33,5 dm²
Plošné zatížení: 40 g/dm²
Elektro pohon: Střídavý BL10
Regulátor: Spektrum™ Avian™ Smart 60A
Vrtule: 11.6 X 6"

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: