Proboat Miss GEICO Zelos 36" RTR

Kód: PRB08040V2
Novinka
Značka: Proboat
21 099 Kč –2 % 20 677 Kč / ks 17 088 Kč bez DPH
Objednáno u výrobce

RC loď na dálkové ovládání Miss Geico Zelos 36 Twin Catamaran BL se 2 střídavými motory. Loď je kompletně sestavena a připravena k provozu, potřebujete doplnit do lodi pohonné max. 6S LiPol akumulátory. Model dosahuje rychlosti až 120 km/hod!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení naleznete hotový sestavený RC model lodi Miss GEICO Zelos 36 Twin Brushless Catamaran. Nainstované součásti: Spektrum přijímač SR315 DSMR/SLT 3CH, Spektrum servo S605 Hi Torque voděodolné, 23T, 2x Střídavý motor Marine 3674 1900ot/V 4P, 2x střídavý regulátor Dynamite® 120A 2–6S Marine. V balení je Vysílač Spektrum SLT3 2.4GHz, stojánek na loď, návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Rychlostní RC loď na dálkové ovládání Miss Geico Zelos 36 Twin Catamaran BL se 2 střídavými motory 1900Kv 1800W v provedení RTR. Loď je kompletně sestavena, nainstalovaný přijímač Spektrum™ SR315 DSMR, voděodolná elektronika, 2x regulátor 120A. Doporučeny 2ks 2S-3S LiPol. Rychlost až 96 km/hod!

Jedna z nejrychlejších lodí na trhu, Miss Geico Zelos 36 je navržena podle skutečné velké závodní lodi Miss Geico a provedena v originálním designu s populárním žabákem. Má trup v provedení katamarán, který lodi zajistí stabilitu při vysoké rychlosti a minimální odpor na vodě. Proto je loď schopna dosáhovat úctyhodných rychlostí aniž by bylo potřeba provádět nějaké úpravy. V pevném laminátovém trupu jsou nainstalovány všechny součásti RC soupravy i pohonu. Motory i regulátory jsou chlazeny vodou, kormidlo je ovládáno dvěma lanky.

Upozornění: Loď je poměrně velká a rychlá, proto je nutno dbát při provozu zvýšené bezpečnosti a neprovozovat model v přítomnosti plavců!

Vlastnosti Miss Geico Zelos 36
 • Nové vzpěry hřídelí lodních šroubů
 • Nové lodní šrouby
 • Tuhé flexibilní ohebné hřídele
 • 2-kanálový vysílač Spektrum SLT3 2.4GHz
 • Dva vodou chlazené 4-pólové střídavé motory 1900Kv 1800W
 • Přijímač Spektrum SR315
 • Maketový vzhled, hliníkové díly kormidla
 • Vodou chlazené motory a regulátory
 • Voděodolné servo Spektrum™ s vysokým točivým momentem
 • Laminátový trup typu katamarán je optimalizován pro rychlost a výkon
 • Bezpečně uzavřený kryt trupu chrání elektroniku proti vodě
 • Dva vodou chlazené regulátory Dynamite® 120A kompatibilní s 6S baterií
 • Licencovaný a autentický design Miss Geico
 • Obsahuje stojánek na loď
Vysoký výkon pohonné jednotky

Model Miss GEICO Zelos 36 pohání dva protiběžné střídavé motory Marine 1900Kv 36mm x 74mm s vysokým točivým momentem a dva vodou chlazené střídavé regulátory Dynamite® 120A.

Bezpečný kryt trupu

Kryt na trupu lodi je pojištěn čtyřmi západkami, které zajistí bezpečné poutání krytu i při extrémním namáhání. Zároveň lze rychle kryt uvolnit a vyměnit baterie.

Zbarvení jako na skutečné lodi

RC model Miss Geico nese design známého amerického rychlostního člunu Miss GEICO, který je jedním z nejrychlejších motorových člunů na světě. Je poháněn dvěma turbínovými motory Lycoming T-53, se kterými dosahuje rychlosti více než 210mph.

Konstrukce kormidel

Tak velký model musí mít dostatečně pevné hliníkové kormidlo, to je upevněno na robusním hliníkovém držáku na trupu. Řízení modelu zajišťuje voděodolné servo pomocí dvojice lanek, které vedou od páky serva k páce kormidla.

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu potřebujete dvojici pohonných akumulátorů (celkem max. 6S), dále adekvátní nabíječ na pohonné akumulátory a pro běžný provoz mazací tuk na lodní hřídele.

Doporučené pohonné akumulátory

Šasi lodi je připraveno pro použití dvou napájecích akumulátorů (použití pouze jednoho akumulátoru by vedlo k nesprávnému vyvážení trupu - tuto možnost nedoporučujeme). Regulátory jsou osazeny konektory IC5, které jsou zpětně kompatibilní s konektory EC5. Zde jsou uvedeny možné způsoby napájení:

 1. Dvojice čtyřčlánkových (14.8 V) LiPo akumulátorů o kapacitě minimálně 5000 mAh. Zde se akumulátory připojí přímo k regulátoru (tj. každý akumulátor napájí svůj pouze svůj regulátor. Tato možnost je vhodná pro běžné ježdění. Výhodou je, že regulátor přímo hlídá napětí akumulátoru, proto je tato možnost nenáročná na provoz.
 2. Dvojice šestičlánkových (22.2 V) LiPo akumulátorů o kapacitě minimálně 5000 mAh. Zde se akumulátory připojí přímo k regulátoru (tj. každý akumulátor napájí svůj pouze svůj regulátor. Tato volba umožňuje dosáhnout maximální možné rychlosti. Výhodou je, že regulátor přímo hlídá napětí akumulátoru, proto je tato možnost nenáročná na provoz.
 3. Dvojice dvoučlánkových (7.4 V) LiPo akumulátorů o kapacitě minimálně 5000 mAh: Akumulátory se zapojí do série přes přiložený napájecí Y-kabel. Tato možnost je vhodná pro běžné ježdění. Oba akumulátory musí být stejného typu, kapacity a musí se připojovat stejně nabité.
 4. Dvojice tříčlánkových (11.1 V) LiPo akumulátorů o kapacitě minimálně 5000 mAh: Akumulátory se zapojí do série přes přiložený napájecí Y-kabel. Tato volba umožňuje dosáhnout maximální možné rychlosti. Oba akumulátory musí být stejného typu, kapacity a musí se připojovat stejně nabité.

Doporučujeme používat některou z prvních 2 variant.

Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky DYNE4200, DYNE4201

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doporučené LiPol akumulátory

Pro napájení RC modelu lodi doporučujeme kvalitní a dobře dimenzovanou dvojici pohonných LiPol akumulátorů (50C+) se 2 nebo 3 články v Hard Case obalu.

 • Pro běžné ježdění Spektrum Smart LiPo 7.4V 5000mAh 50C HC IC5 s konektorem IC5 a technologií Smart.
 • Pro svižnější jízdu Spektrum Smart LiPo 7.4V 5000mAh 100C HC IC5 s konektorem IC5 a technologií Smart.
 • Pro maximální výkon Spektrum Smart LiPo 11.1V 5000mAh 100C HC IC5 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech lodí používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

Doporučené moderní nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Technologie Spektrum Smart

Smart akumulátory Spektrum reagují na moderní trendy z poslední doby. Smart akumulátory obsahující elektroniku, která zajišťuje bezpečné a zejména snadné použití. Integrované elektronika v akumulátoru trvale vyhodnocuje napětí jednotlivých článků akumulátoru a teplotu celého akumulátoru, optimalizuje nabití jednotlivých článků pro dosažení co nejkratší doby nabíjení.

 • Díky možnosti automatického vybití na skladovací napětí se výrazně prodlužuje životnost akumulátoru.
 • Optimální vyrovnávání článků znamená až o 25% kratší čas potřebný pro nabití.
 • Zaznamenává počet nabíjecí a vybíjecích cyklů. Máte tak přehled, kolik má který akumulátor za sebou cyklů.
 • Zaznamenává nebezpečné stavy – příliš vysoké a nízké napětí článků, vysoká teplota.
 • Při použití Smart nabíječů se automaticky nastaví optimální nabíjecí proces. Navíc není nezbytně nutné k nabíječi připojovat servisní konektor.
 • Je zajištěna plná kompatibilita s konvenčními nabíječi. Smart akumulátor tak můžete bez obav nabíjet Vaším nabíječem.
Snadné zjištění stavu akumulátoru

Pomocí testeru Spektrum XBC100 můžete snadno zjistit všechny potřebné parametry akumulátoru a dále můžete aktivovat automatické vybíjení akumulátoru.

Jednoduché a bezpečné nabíjení Smart akumulátoru

Pokud Smart LiPo akumulátor připojíte ke Smart nabíječi, nabíječ si načte veškeré potřebné parametry (typ akumulátoru, počet článků, kapacitu, nabíjecí proud) přímo z akumulátoru. Nabíjení tak nikdy nebylo jednodušší!

Nové konektory IC3 a IC5

Nové konektory IC3 a IC5 mají moderní konstrukci s důrazem na bezpečnost a jednoduchost. Kontakty jsou tvořeny v zlacenými kolíky a dutinkami (v případě IC3 konektoru o průměru 3.5 mm, u konektoru IC5 o průměru 5 mm). Konektor je dále vybaven datovým vodičem pro komunikaci s nabíječem. Při použití nabíječů Smart není potřeba zapojovat balanční konektor. Konektory IC3, resp. IC5 je zpětně kompatibilní s konektorem EC3, resp. EC5.

Jak již bylo uvedeno, konektory byly navrženy s důrazem na bezpečné a jednoduché používání. Konektory nelze přepólovat, kontakty i pájené spoje jsou překryty plastovým obalem.

Pro možnost nabíjení akumulátorů konvenčními nabíječi je z akumulátoru vyveden standardní servisní (balanční) konektor JST-XH.

Automatické uvedení akumulátoru do režimu skladování

Dlouhodobé uchovávání akumulátoru v plně nabitém stavu degraduje jeho vlastnosti - to se projevuje měknutím / nafouknutím článků. Proto akumulátory Spektrum Smart obsahují obvod, který po nastavené době začne akumulátor pomalu vybíjet na tzv. skladovací napětí. Doba je nastavitelná pomocí nabíječů Smart s displejem, v rozmezí 12 až 240 hodin. Funkci lze rovněž pomocí nabíječů Smart deaktivovat.

Tato jedinečná funkce výrazně prodlužuje životnost baterie a zajišťuje lepší výkonnost po dobu životnosti sady.

Továrně je akumulátor nastaven, aby se po 72 hodinách začal automaticky vybíjet do režimu skladovaní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Motorové
Konstrukce: Laminátový trup
Druh stavebnice: RTR
Typ: Motorová loď
Stavební obtížnost: Sestavená hotová loď
Délka: 914 mm
Šířka: 322 mm
Výška: 146 mm
Druh pohonu: Elektro
Hmotnost: 3900 g
Vysílač: Spektrum™ SLT3 DSMR
Přijímač: Spektrum™ SR315 DSMR 3-kan. Sport
Motor: Střídavý Dynamite® 1900Kv 1800W 6-P Marine
Regulátor: Střídavý Dynamite® 120A 2–6S Marine
Lodní šroub: 1.7" x 1.6"

Tipy zapojení

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: