Axial Yeti Jr. Can-Am Maverick 4WD 1:18 RTR

Kód: AXI90069
Značka: Axial
5 099 Kč / ks 4 214 Kč bez DPH
Skladem eshop

Nenechte se zmást, RC model auta Axial Yeti Jr. Can-Am Maverick v měřítku 1:18, má plnou výbavu, náhon na všechna kola, skvěle vypadá i jezdí. Set obsahuje pohonnou baterii a nabíječ, vše potřebné k jízdě naleznete v balení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení je kompletně sestavený RC model auta Yeti Jr. Can-Am® Maverick RTR v měřítku 1:18 s nainstalovanými komponenty: Motor stejnosměrný Tazer 380 37T, řídící jednotka Spektrum přijímač SRX210 FHSS s regulátorem, Spektrum servo SX107 Micro MG. Vysílač Spektrum STX2 FHSS, pohonná NiMH baterie 7.2 V 1300 mAh, USB nabíječ na pohonný NiMH akumulátor, 4 ks AA baterií do vysílače, drobné příslušenství, vícejazyčný manuál v angličtině, němčině, francouzštině a italštině a návod v češtině.

Charakteristika

Nenechte se zmást, RC model auta Axial Yeti Jr. Can-Am Maverick v měřítku 1:18, má plnou výbavu, náhon na všechna kola, skvěle vypadá i jezdí a řídí se proporcionální RC soupravou Spektrum 2.4 GHz STX2. Set obsahuje pohonnou baterii a nabíječ, vše potřebné k jízdě naleznete v balení.

Axial Yeti Jr. Can-Am Maveric je jedním z prvních modelů aut 1:18, které mají přední nápravu v klasickém uspořádání nezávislého zavěšení dvou náprav a zadní pevné vlečené s 3-bodovým zavěšením. Dosud toto uspořádání využívala větší auta v měřítku 1:10, nyní tuto výhodu přenáší Axial i do aut typu Rock Racer a Crawler. Konstrukce odpružení poskytuje Yeti Jr citlivé ovládání a zlepšenou stabilitu při vyšších rychlostech. Motor řady 380 dává autu perfektní rychlost a točivý moment na kola a radiálními pneumatikami Maxxis® Bighorn 2.0. S nimi získáte důležitou trakci, kterou potřebujete pro rychlou jízdu prakticky na jakémkoli povrchu.

Pevná zadní náprava AR18

Pro udržení správných rozměrů spolu s dostatečnou světlou výškou byla navržena nová náprava AR18. Mezi vlastnosti patří kompaktní dvoudílná konstrukce skříně a tří-bodové zadní zavěšení s integrovanou výkyvnou tyčí s podporou pro lepší ovládání.

 • Osa o průměru 8mm s 12mm šestihranem
 • Otevřený diferenciál
 • Tlumiče 61mm - 90mm o průměru 7mm s hřídelí o prům. 3mm
 • Více pozic montáže tlumiče
Nastavitelné olejové tlumiče

Tělo tlumiče se závitem je naplněno olejem a umožňuje nastavit míru tlumení. Kroužek se závitem stlačuje pružinu na zvolenou úroveň a díky tomu je pružení měkčí nebo tvrdší.

 • Přední tlumiče o průměru 7mm a délkami 46 mm - 63 mm
 • Zadní tlumiče o průměru 7mm a délkami 61 mm - 90 mm
Tří-bodové zavěšení zadní nápravy

Zadní náprava je pevná, vlečená, tlumiče jsou na samostatných ramenech. Uprostřed nápravy je kyvně upevněno třetí rameno, které omezuje kývavý pohyb nápravy.

Nezávislé zavěšení přední nápravy

Yeti™ Jr. je vybaven nezávislým zavěšením přední nápravy (IFS), který pomáhá udržovat vysokou rychlost jízdy na různém terénu. Systém IFS umožňuje lépe držet směr jízdy při vysokých rychlostech, protože dochází k nezávislému odpružení polovin nápravy a tyto rázy se nepřenáší do šasí. Stabilita, kterou poskytuje přední náprava IFS, je pro terénní jízdu prvořadá.

 • Obrobené hliníkové CVD hřídele
 • Osa 8mm s 12mm unášecím šestihranem
 • Tlumiče o průměru 7mm, délky 46mm - 63mm, hřídel 3mm
 • Více pozic pro upevnění tlumiče
Nastavení mezizubové vůle

Při výměně motoru či pastorku je potřeba nastavit mezizubovou vůli mezi pastorkem a hnaným kolem. Motor je upevněn na excentru, kterým lze otáčet a tím měnit vůli v převodu.

Plně vybaveno kuličkovými ložisky

Rotační součásti modelu jsou uloženy v kuličkových ložiscích. Kromě vysoké přesnosti uložení hřídelí, zaručují kuličková ložiska větší životnost a nižší valivý odpor. Díky tomu má auto vyšší výkony a delší dobu jízdy.

Pneumatiky Maxxis Bighorn 2.0

Pneumatiky Maxxis Bighorn 2.0 mají nesměrový dezén běhounu, který je vhodný pro použití v nejrůznějších podmínkách, jako jsou tvrdý a měkký terén a měnící se povrchy. Proto se nemusíte příliš ohlížet na to, kde zrovna jezdíte.

Disky Can-Am s 12 mm unášečem

Masivní kola unáší šestihran 12 mm v discích Can-Am které jsou vyrobeny z houževnatého plastu a plní i důležitou vzhlednou funkci.

Nastavitelný zásobník na baterie

Zásobník na baterie je umístěn nad zadní nápravou. Je výškově nastavitelný a k dispozici je více konfigurací. Lze použít různé typy 6-článkových NiMH baterií. Integrovaný zásobník na baterie je snadno přístupný, není třeba odstraňovat jakékoli části karosérie. To umožňuje rychlou výměnu baterie.

Konstrukce zadní nápravy

Zadní hnací hřídel je propojena se zadní výstupní hřídelí diferenciálu, která je uložena v ložisku, aby byl zajištěn lehký přenos síly na hlavní výstupní hřídel nápravy.

Volantová RC souprava Spektrum STX2

RC model auta Axial je dodáván s dvoukanálovým volantovým vysílačem STX2. Pracuje v pásmu 2.4 GHz, na vysílači lze nastavit reverzy, neutrál a omezit výchylky. Dále obsahuje možnost omezení max. rychlosti v krocích 50%, 75% a 100%. Vysílač se napájí 4 AA bateriemi, ze použít alkalické nebo nabíjecí NiMH články.

 • Díky nastavitelným reverzů, neutrálu a koncových bodů výchylek můžete vysílač použít i do jiných modelů.
 • Vysílač obsahuje možnost omezit výkon motoru na 50%, 75% nebo 100%. Volba 50% je ideální pro děti nebo začínající uživatele.
Přijímač a regulátor

Menší nároky na zástavbu do podvozku modelu nabízí krabička, která obsahuje přijímač a regulátor. Kabel má konektor baterie EC3, samostatný vypínač, voděodolná úprava elektroniky. POZOR! Tento produkt je kompatibilní pouze s bateriemi NiMH. Nelze použít LiPol.

Motor Dynamite Tazer 380

Skvělé výkony modelu jsou zásluhou motoru Dynamite Tazer 380 s pastorkem a hnaným kolem. Motor má inovovanou konstrukci a větší otvory pro chlazení.

Servo řízení s kovovými převody

K řízení přední nápravy je použito mikro servo s kovovými převody a vysokým točivým momentem pro přesné proporcionální řízení.

Praktický USB nabíječ Dynamite

Součástí balení je nabíječ na pohonný 6-ti článkový NiMH akumulátor. Nabíječ je malý, snadno použitelný a má nabíjecí proud 0,5 A. Jednoduše připojte napájecí zdroj USB a baterii NiMH zapojte do nabíječe.

Vlastnosti auta Yeti Jr™ Can-Am® Maverick X3
 • Licencovaná karosérie a kola Can-Am Maverick
 • Licencované pneumatiky Maxxis Bighorn 2.0
 • Vysílač Spektrum STX2 2,4 GHz
 • Voděodolné Spektrum Combo přijímač - regulátor
 • Motor Dynamite 37T
 • Mikro servo s kovovými převody
 • Pevná zadní náprava AR18 s velkou světlou výškou
 • Nastavitelné olejové tlumiče
 • Tříbodové zadní zavěšení pro lepší ovladatelnost
 • Nezávislé přední zavěšení pro vysokou rychlost
 • Systém upevnění karosérie na zadním závěsu
 • Převody s modulem 48P pro vysoký záběr
 • Nastavitelný držák motoru a snadno přístupný podvozek
 • Kuličková ložiska kompletní
 • Nastavitelný zásobník na baterie
 • Centrální zadní hnací hřídel pro trakci a sílu
 • Prostor pro baterie je 107x38x20 mm
 • Obsažen USB nabíječ

Doporučujeme koupit

Vše co k provozu potřebujete, je obsahem balení. Pro více zábavy doporučujeme dokoupit náhradní pohonný akumulátor NiMH baterie 7.2 V 1300 mAh, prostor pro baterie je 107x38x20 mm. Pro zkrácení nabíjecí doby si můžete zakoupit výkonnější nabíječ.

USB zdroj

Pro napájení USB nabíječe doporučujeme výkonný USB zdroj QC 3.0. S tím to zdrojem dosáhnete výrazně kratší doby nabíjení, oproti klasickým 5V USB zdrojům (jako jsou například nabíječky k telefonům).

Doplňkové parametry

Kategorie: RC offroad
Hmotnost: 1.91 kg
Typ: Buggy
Měřítko: 1:18
Délka: 280 mm
Šířka: 178 mm
Rozvor: 205 mm
Světlá výška podvozku: 27 mm
Hmotnost: 700 g
Náhon: 4WD
Motor: Stejnosměrný 380 37T
Doba jízdy: 25 až 30 minut s dodaným akumulátorem
Rychlost: Až 25 km/h
Šasí: Plastové
Výška: 165 mm
Prostor pro baterie: 107x38x20 mm
Přední kola: Disk 1.2 1.55 černý, pneu Maxxis® Bighorn 2.0
Zadní kola: Disk 1.2 1.55 černý, pneu Maxxis® Bighorn 2.0
Olej tlumičů: 30 wt

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: