Arrma Gorgon 1:10 RTR Basic modrá

Kód: ARA3230T1
Novinka
Značka: Arrma
4 199 Kč / ks 3 470 Kč bez DPH
Objednáno u výrobce

Auto na dálkové ovládání Arrma Gorgon 1:10 Smart RTR Basic, je cenově dostupný RC model typu Monster Truck s náhonem 2WD, nezávislým zavěšením, olejovými tlumiči, proporcionálním řízením a stejnosměrným motorem. RC souprava SLT 2.4 GHz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje sestavený RC model auta Arrma Gorgon 1:10 s nainstalovanými komponenty: Arrma stejnosměrný motor Mega 550 14T, řídící jednotka Spektrum SLT 2v1 reg. 25A, Spektrum servo S660 5kg. 4x AA baterie, 3x imbus klíč (1.5, 2, 2.5 mm), klíč na kola, podložky pro tlumiče, vysílač Spektrum SLT2 2.4GHz. Návod CZ a vícejazyčný manuál EN, DE, FR.

Pro provoz modelu je nutné doplnit pohonný akumulátor typu 2S LiPo, nebo 7 čl. NiMH Hump (vysoký) s konektorem IC3 / EC3 a kompatibilní nabíječ.

Charakteristika

Auto na dálkové ovládání Arrma Gorgon 1:10 Smart RTR Basic, je cenově dostupný RC model typu Monster Truck s náhonem 2WD a stejnosměrným pohonem. Gorgon si zachovává všechny přednosti modelů značky Arrma jako je odolnost, terénní schopnosti a podpora dílů. Auto GORGON MT v měřítku 1:10 je perfektní model pro děti i začínající autové modeláře.

Ihned po vybalení přitáhne Gorgon vaši pozornost, díky originálnímu vzhledu. Karoserie je z výroby dokončena ve velmi atraktivním moderním stylu a je barevně sladěna s jednotlivými díly šasi, jako jsou pružiny, přihrádka na baterii, kluzné desky a nárazníky. Osvědčená technologie ARRMA má díky kompozitnímu šasi vysokou odolnost. Nezávislé zavěšení, olejové tlumiče a nastavitelná světlá výška zajišťují komfortní jízdu. Pro nezastavitelnou trakci přenáší 2WD převodovka výkon ze stejnosměrného motoru MEGA 550 do masivních pneumatik dBoots ® Chevron, nalepených na nylonových discích. Použité kovové převody jsou dostatečně odolné i pro případný upgrade na střídavý pohon.

Vysílač Spektrum SLT poskytuje bezpečný provoz bez výpadků a pro začátečníky umožňuje možnost omezení výkonu na 75%, nebo 50%. Pro bezstarostnou jízdu jsou na modelu použity voděodolné* komponenty - regulátor s přijímače Spektrum 2-v-1 25A a servo řízení Spektrum S660 s vysokým točivým momentem.

Jakmile se v řízení zdokonalíte, můžete model vylepšovat a získat vyšší výkon, například upgradem na střídavý pohon. (Komponenty pro vyšší výkon nejsou obsahem balení).

Působivý vzhled Monster trucku

Karoserie modelu s působivou grafikou a barevně sladěnými prvky na šasi, nenechá chladným žádného fanouška RC modelů. Rychloupínací mechanismus karoserie se sponkami pro snadný servis.

Odolné kompozitní šasi

Kompozitní šasi je vyrobeno s odolností ARRMA. GORGON MT má účelnou konstrukci s pevným úzkým šasi, nezávislým zavěšením a olejem plněnými tlumiči pro hladké absorbování nerovností. Přihrádka pro baterii ze spodní strany šasi umožňuje výměnu akumulátoru, aniž byste museli sundávat karoserii.

Kola a pneumatiky

Masivní přední a zadní pneumatiky dBoots Chevron MT, nalepené na pevných nylonových kolech ARRMA, mají hluboký dezén, který poskytuje nezastavitelnou trakci za všech podmínek. Pneumatiky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní pryže pro dlouhou životnost.

Odolná převodovka

Převodovka modelu ARRMA GORGON MT, zajišťuje přenos výkonu ze stejnosměrného motoru MEGA 550 14T na zadní kola. Převodovka je dostatečně dimenzovaná, aby odolala i střídavému pohonu.

Elektronika Spektrum

2kanálový vysílač Spektrum SLT kombinuje bezpečné řízení na frekvenci 2,4 GHz s kvalitou Spektrum™ pro spolehlivost. Jednotka Spektrum 2-v-1 obsahuje regulátor otáček 25A a přijímač. Servo Spektrum S660 má vysokým točivý moment.

Vlastnosti
 • Kvalitní zpracování modelu Arrma za výhodnou cenu
 • Sestavený a plně vybavený model
 • Rychlý a odolný RC model s působivým designem
 • Výkonný stejnosměrný motor
 • Naddimenzovaná převodovka, připravená pro střídavý pohon
 • Elektronika Spektrum kompatibilní také s 2S LiPo
 • Kuličková ložiska na pohonné soustavě
 • Uchycení karoserie ze spodní strany pro čistý vzhled
 • Spodní přihrádka na baterie pro snadnou výměnu
 • Voděodolné* digitální servo řízení Spektrum S660
 • Voděodolná* jednotka Spektrum SLT 2-v-1
 • Vysílač Spektrum SLT2 2-kanálový 2,4GHz

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu je potřeba doplnit akumulátor a nabíječ.

Doporučené akumulátory

Pro běžné ježdění a pro děti doporučujeme dokoupit NiMH akumulátor 8.4V (vysoký). Pro lepší akceleraci a delší dobu jízdy doporučujeme 2S LiPo akumulátor s konektorem IC3 nebo EC3.

 • Pro běžné ježdění NiMH akumulátor Robitronic 8.4 V 4000 mAh.
 • Pro lepší akceleraci a delší dobu jízdy LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh s technologií Smart, nebo Spektrum G2 7.4 V 5000 mAh s technologií Smart G2.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Baterie Smart G2 jsou ještě jednoduší a bezpečnější, díky absenci balančního konektoru. Baterie G2 mají navíc až 3x rychlejší automatické vybíjení do storage režimu. Baterie Smart G2 lze nabít pouze na nabíječích Spektrum Smart a Smart G2.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodávané nabíječe Smart po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

 • USB nabíječ Spektrum S100 s jedním výstupem 1x 100W. (Vhodné jen pro Smart akumulátory.)
 • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W. (Vhodné jen pro Smart akumulátory.)
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 se jedním výstupem 1x 400 W.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC modelů potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue - viz doporučené příslušenství.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR (Team Losi Racing), viz doporučené příslušenství.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, stavěcí šroub v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monster trucky
Typ: Monster Truck
Šasí: Plastové kompozitní
Měřítko: 1:10
Délka: 421 mm
Šířka: 334 mm
Výška: 245 mm
Rozvor: 295 mm
Světlá výška podvozku: 65 mm
Prostor pro baterie: 156 x 51 x 48 mm
Hmotnost: 2.7kg
Náhon: 2WD
Motor: Stejnosměrný 550, 14T
Přední kola: dBoots Chevron MT
Zadní kola: dBoots Chevron MT
Rychlost: 32 km/ h
Olej tlumičů: 100 cSt

Představení

Vlastnosti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: