Axial SCX10 III Base Camp Chevrolet K10 1982 RTR

Kód: AXI03029
Novinka
Značka: Axial
15 899 Kč / ks 13 140 Kč bez DPH
Skladem eshop

Axial® oslaví 40. výročí Pro-Line® Racing limitovanou edicí RC modelů aut SCX10™ III Pro-Line Chevy K10 z roku 1982. Jedinečný očíslovaný štítek motoru, vysoce výkonná vylepšení, obtisky Limited Edition a další. Výborné jízdní vlastnosti pro jízdu v terénu, lezení přes překážky a skalní trial.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je sestavený RC model auta Axial® SCX10 III Base Camp Chevrolet K10 1982 s nainstalovanými komponenty: stejnosměrný motor Tazer 540 35T, regulátor Spektrum Firma 40A, Spektrum servo S614S MG (ocel) WP 23T, přijímač Spektrum SR315 DSMR/SLT. Vysílač Spektrum SLT3 2.4 GHz, 4x tužkové baterie AA do vysílače, pamětní mince, drobné příslušenství. Návod CZ a manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Axial® oslaví40. výročí Pro-Line® Racing limitovanou edicí RC modelů aut SCX10™ III Pro-Line Chevy K10 z roku 1982. Jedinečný očíslovaný štítek motoru, vysoce výkonná vylepšení, obtisky Limited Edition a další. Díky špičkovému podvozku SCX10 III má model výborné jízdní vlastnosti pro jízdu v terénu, lezení přes překážky a skalní trial. Stejnosměrný motor 35T, regulátor 40A, 3-kanálová RC souprava SLT3

RC model auta Axial SCX10 III Base Camp Chevrolet K10 1982 v měřítku 1:10 s náhonem 4x4, je určen pro všechny příznivce, expediční jízdy v terénu, přejíždění překážek a skalního trialu, kteří hledají špičkové jízdní vlastnosti bez zbytečných funkcí a za výhodnou cenu. Nejnovější šasi SCX10 III bylo odlehčeno, aby zůstal jen ryzí podvozek s výbornými jízdními vlastnostmi. Použita je jedno-rychlostní převodovka, která díky nižšímu těžišti ještě zlepšuje jízdu. Model obsahuje řadu vylepšení Pro-Line – včetně tlumičů Big Bore Scaler, hliníkových kompozitních kol Rock Shooter a pneumatik Hyrax G8 třídy 1 se směsí G8 a unášečem 12mm. Má exkluzivní, továrně lakovanou karoserii Pro-Line 1982 Chevy K10, která je vyzdobena takovými detaily, jako je lisovaná mřížka chladiče, přední a zadní nárazníky, brzdová světla a dvoudílná boční zrcátka.

Každé šasi Limited Editionjedinečné výrobní číslo, vyryté laserem do štítku motoru. Limitovaná edice SCX10 III Pro-Line 1982 Chevy K10 RTR, je lákadlem pro fanoušky a sběratele a je skvělým doplňkem vaší sbírky. Base Camp Chevrolet K10 1982 je vybaven osvědčenou konstrukcí šasí Axial SCX10 III, pro úspěšné zdolávání těch nejnáročnějších tratí. Předností modelu je podvozek s ocelovými profily ve tvaru C, které minimalizují prohýbání a kroucení šasi. Jednorychlostní převodovka má kuličková ložiska a kovové ozubení pro vysokou pevnost a odolnost. Výborné odpružení zajišťují hliníkové tlumiče naplněné olejem, pro autentické jízdní vlastnosti. Bude vyrobeno pouze 1982 ks těchto aut z limitované edice, takže fanoušci Axial a Pro-Line, jednejte rychle aby se na vás dostalo!

Axial ® SCX10 ™ III Pro-Line 1982 Chevy K10 4WD je z výroby sestaven a obsahuje výkonný stejnosměrný motor Tazer 540 35T, napájený 40A regulátorem Firma. Řízení je osazeno voděodolným* servem S614S 15kg s kovovými převody. RC souprava SLT3 se spolehlivým přenosem 2.4GHZ a nastavením, které budete potřebovat k provozu. Budete potřebovat pouze doplnit napájecí akumulátor 2-3S LiPol s konektorem EC3 nebo IC3 a vhodný nabíječ.

Klíčové vlastnosti SCX10™ III Pro-Line Chevy K10
 • Pevné a odolné šasi SCX10™ III s upgrady Pro-Line®
 • Karoserie Pro-Line 1982 Chevy K10 má tvarovanou mřížku chladiče, přední a zadní nárazníky, brzdová světla a dvoudílná boční zrcátka
 • Zcela nová jednorychlostní převodovka LCXU - kuličková ložiska, kovové převody
 • Pro-Line Rock Shooter 3-dílné hliníkové/kompozitní disky pro pevnost a realismus
 • Pneumatiky Pro-Line Hyrax G8 třídy 1 s detailními bočnicemi nabízejí vynikající přilnavost v těžkém terénu
 • Nastavitelné olejem plněné tlumiče Pro-Line Big Bore Scaler Shocks
 • LED osvětlení pro přední světlomety a oranžové obrysové světla
 • Každý typový štítek motoru má jedinečné sériové číslo a obsahuje speciální pamětní minci
 • RC souprava - vysílač SLT3 2,4 GHz s přijímačem SR315 2,4 GHz s SLT i DMSR
 • Výkonný stejnosměrný motor Dynamite® 540 35T, regulátor 40A
 • Voděodolné* servo s kovovými převody a momentem 15 kg.cm
 • Obsahuje portálové nápravy AR45P
 • Nainstalován je motor Dynamite® 35T a regulátor Spektrum 40A
 • 15kg servo Spektrum s vysokým točivým momentem
Prověřený podvozek SCX10™ III

Model je vybaven podvozkem vyztuženým ocelovými profily ve tvaru C, které jsou spojeny příčnými výztuhami. To zvyšuje celkovou tuhost modelu, minimalizuje ohýbání a kroucení. Tím je dosaženo přesného řízené, které je důležité pro překonávání překážek v trialových jízdách.

Oficiální licence PRO-LINE® 1982 CHEVY K10

Karoserie Chevy K10 z roku 1982 nabízí množství detailů, které dotváří maketový vzhled auta, včetně tvarované mřížky chladiče, předního a zadního nárazníku, brzdových světel a dvoudílných bočních zrcátek. Tato limitovaná edice ke 40. výročí, je exkluzivní pouze pro toto auto a nebude k dispozici samostatně.

Pneumatiky PRO-LINE® HYRAX G8 TŘÍDY 1

Pneumatiky Hyrax G8 třídy 1 jsou připraveny na každý terén, který s autem chcete zdolávat. Jsou od základu navrženy pro maximální přilnavost v těžkém terénu a obsahují vysoce detailní boční stěny pro maketový styl.

Disky PRO-LINE® ROCK SHOOTER

Třídílné disky Pro-Line Rock Shooter, které nabízejí obrovskou sílu a posouvají realismus na vyšší úroveň, mají CNC obrobený hliníkový povrch a odolný nylonový střed a zadní část kola.

Optimalizovaná geometrie

Geometrie předního odpružení SCX10 ™ III Base Camp 4WD je optimalizována tak, aby omezovala efekt "Bump steer", tedy zatáčení nápravy při přejíždění překážek. Zatímco zadní 4 prvkové zavěšení minimalizuje kroucení, způsobené točivým momentem při akceleraci.

Kovové spojovačky

Všechny spojovačky na modelu jsou kovové, koncovky jsou na kulových čepech z nerezové oceli pro dlouhotrvající výkon.

Tlumiče PRO-LINE® BIG BORE SCALER

Nejvýkonnější tlumiče od Pro-Line jsou Big Bore Scaler, které jsou v autu nainstalovány, mají dvoustupňovou konstrukci s vinutou pružinou, tvrdou chromovanou hřídelí a těsnícím X-kroužkem s nízkým třením, hliníkové tělo se závitem a maticí. Předpětí pružin lze snadno nastavit pomocí matice na těle. Pro lepší výkon jsou tlumiče větší, respektive s vyšším objemem tlumiče.

Osvětlení karosérie LED světly

Realismus modelu bude dále pokračovat, když se vydáte za dobrodružstvím po setmění. Limitovaná edice SCX10 III Pro-Line 1982 Chevy K10 má LED světelný systém, který činí funkčními jak světlomety, tak obrysová oranžová světla.

Limitovaná edice

Výrobce dodá na trh pouze 1982 kusů limitované edice Pro-Line®, ke 40. výročí Pro-Line® Racing. Axial přidává na jejich přitažlivosti pro sběratele tím, že obsahuje speciální obtisky limitované edice a laserem vyleptané jedinečné výrobní číslo na štítku lože motoru.

Mince pro limitovanou edici PRO-LINE

Součástí dodávky setu je speciální pamětní mince, která připomíná 40 let přítomnosti společnosti Pro-Line, jako lídra v oblasti vysoce výkonných pneumatik, karoserií a příslušenství. Jedna strana zobrazuje logo ke 40. výročí s pneumatikou Pro-Line a druhá strana všechna loga Pro-Line, používaná v její historii.

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je nutné doplnit pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo

Pro běžné ježdění doporučujeme 2 nebo 3 článkový LiPo akumulátor (7.4 V, 11.1V), s konektorem EC3, IC3.

 • Smart LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh, nebo Smart G2 LiPo akumulátor Spektrum G2 7.4 V 5000 mAh
 • Pro větší rozsah rychlosti Smart LiPo akumulátor Spektrum 11.1 V 5000 mAh, nebo Smart G2 LiPo akumulátor Spektrum G2 11.1 V 5000 mAh

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Baterie Smart G2 jsou ještě jednoduší a bezpečnější, díky absenci balančního konektoru. Baterie G2 mají navíc až 3x rychlejší automatické vybíjení do storage režimu. Baterie Smart G2 lze nabít pouze na nabíječích Spektrum Smart a Smart G2.

Doporučené nabíječe pro Smart akumulátory Spektrum

Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodané nabíječe Smart po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

 • USB-C nabíječ Spektrum Smart S100 s jedním výstupem 1x100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo a NiMH akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo a NiMH akumulátory, můžete používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

 • Nabíječ Dynamite Prophet Sport s jedním výstupem 50 W
 • Nabíječ Robitronic Expert LD 80 AC/DC s jedním výstupem 80 W + nabíjecí kabel EC3
Funkce Dig

Pomocí konverzní sady lze převodovku modelu doplnit o funkci Dig. Tato funkce zablokuje zadní nápravu a zároveň umožní předním kolům táhnout auto, zatímco se zadní pneumatiky promění v otočný bod, kolem kterého se může model otočit na malém prostoru. Kromě konverzní sady vyžaduje montáž také doplnění mikro serva pro ovládání.

Přepravní taška

Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně v přepravní tašce Robitronic. Taška je neprodyšná a má elastický okraj, který lze přizpůsobit modelu. Díky popruh se suchým zipem se model snadno přenáší. Syntetický materiál lze v případě potřeby snadno očistit vodou nebo mýdlovou pěnou.

Osvětlení modelů

Pro dech beroucí vzhled doporučujeme model vybavit LED osvětlením. Pokud již model základní osvětlení obsahuje můžete jej rozšířit, vylepšit, či upravit podle vlastních potřeb.

 • Světelná sada Axial LED osvětlení Night Visions System
  Pokročilý systém s předními LED (rozsvítí se intenzivně při jízdě vpřed), brzdovými LED (rozsvítí se intenzivně při brždění), blinkry (blikají při zatočení na konkrétní stranu) a doplňkovými diodami (například pro světelnou rampu). Možnost zapojení dalších šesti světelných okruhů.
 • Světelná sada -Standard - Axial sada osvětlení LED
  Standardní světelná sada s napájecím modulem a diodami – Napájecí modul umožňuje zapojení dvou svazků LED, které budou trvale svítit. V balení jsou obsaženy vysoce svítivé diody (4x bílá LED do předních světel a 2x červená LED do koncových světel).
 • Řídící jednotka Axial řídicí jednotka LED, 3-porty
  Řídící jednotka s možností zapojení tří svazků trvale svítících LED diod. Balení neobsahuje diody – ty si můžete dle vlastního potřeb vybrat v příslušenství u položky.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: Expediční
Typ: Expediční / Crawler
Šasí: Kovové C - profily
Měřítko: 1:10
Délka: 527 mm
Šířka: 222 mm
Výška: 248 mm
Rozvor: 312 mm
Světlá výška podvozku: 63,5 mm
Prostor pro baterie: 139 x 47 x 25mm
Hmotnost: 2300 g
Náhon: 4WD
Motor: Stejnosměrný Tazer 540 35T
Přední kola: Pneu PRO-LINE® HYRAX G8 CLASS 1, disk ROCK SHOOTER
Zadní kola: Pneu PRO-LINE® HYRAX G8 CLASS 1, disk ROCK SHOOTER
Doba jízdy: 60 - 90 minut na LiPo akumulátor 7,4 V 5000 mAh
Rychlost: Asi 7 km/h s LiPo akumulátorem 7.4 V a továrním převodem
Funkce jízdy: Vpřed / brzda / zpátečka
Pastorek: 14T
Diferenciály: Pevné
Tlumiče: Olejové
Hlavní kolo: 56T
Zavěšení: Víceprvkové

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: