Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

Axial SCX24 B-17 Betty 1:24 4WD RTR Limited Edition

Kód: AXI00004
Novinka
Značka: Axial
4 699 Kč / ks 3 883 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Společnost Axial® si připomíná své 15. výročí, limitovanou edicí modelu auta SCX24 B-17 Betty, v měřítku 1:24. Model je sestaven a připraven k jízdě, vše potřebné je v balení. Díky použití LiPol akumulátoru, je doba jízdy přes 40 minut! V balení je exkluzivní pamětní mince.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje sestavený RC model auta Axial SCX24 B-17 Betty 1:24 4WD RTR Limited Edition s komponenty: stejnosměrný motor Dynamite 180 88T, Axial přijímač s regulátorem AE-6: SCX24, Axial servo AS-1 micro, LiPol akumulátor Dynamite 7.4 V 350 mAh, Nabíječ USB 2-článek LiPo. Axial vysílač 2-kanálový AX-4 2.4GHz: SCX24 a 4x AA baterie do vysílače. Vše co potřebujete, je obsahem balení. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT

Charakteristika

Společnost Axial si připomíná své 15. výročí, limitovanou edicí RC modelu auta SCX24 B-17 Betty, v měřítku 1:24. RC auto je sestaveno a připraveno k jízdě, vše potřebné je v balení. Díky použití LiPol akumulátoru, je doba jízdy přes 40 minut! V balení je exkluzivní pamětní mince!

Nechcete se starat o velké a těžké RC auto a přesto jezdit přes překážky? S RC modelem auta Axial SCX24 B-17 Betty můžete jezdit doma, na zahradě a vytvořit si i vlastní trať z menších kamenů či větví. Jednoduše nabijte baterii pomocí USB nabíječe, vložte do auta a můžete vyjet. Velká terénní kola s nadstandardní světlou výškou projedou obtížným terénem. Základem je výkonný pohon, který sestává z motoru Dynamite řady 180 88T s víceřadou převodovkou, která dodá autu potřebnou sílu. Od převodovky se přenáší kroutící moment na drážkované hřídele a k tuhým nápravám šnekovou převodovkou. Proto není potřeba brzda a model se nerozjede sám z kopce.

Vlastnosti Axial SCX24 B-17 Betty 1:24
 • RC auto Axial SCX24 je kompletně sestaveno a připraveno k použití, vše potřebné je obsahem balení.
 • Nový realistický design karosérie B-17 Betty.
 • Limitovaná edice - s jedinečným výrobním číslem a logem 15. výročí vygravírovaným laserem do boční lišty podvozku.
 • Speciálně navržený sběratelský box s exkluzivní pamětní mincí - pouze u tohoto setu!
 • LED osvětlení v předním nárazníku pro noční ježdění
 • Nainstalovaná řídící jednotka AE-6, motor a servo AS-1
 • 3-bodové přední a 4-bodové zadní zavěšení
 • Kovové boční rámy šasí
 • Šnekový převod náprav zamezuje samovlné rozjětí modelu z kopce
 • Odklápěcí karosérie je jištěna pouze jednou sponkou
 • Kompletně osazeno kuličkovými ložisky
Šnekové převody

Přední a zadní diferenciály jsou vybaveny šnekovými převody, které dodávají nápravám velmi vysoký kroutící moment, rovněž zajišťuje funkci brzdy a zároveň díky malým rozměrům vytváří maximální světlou výšku, která je potřeba pro zdolávání překážek.

Tuhé kovové bočnice

Stejně jako platforma Axial SCX10 v měřítku 1:10, má i podvozek Axial SCX24 robustní ocelové lišty rámu podvozku a výztuhami, které udržují podvozek dostatečně tuhý i při velkém překroucení náprav.

Přední a zadní tuhé nápravy

Axial® dal B-17 Betty™ do vínku obrovskou houževnatost a sílu. Přední a zadní nápravy jsou vybaveny odolnou dvoudílnou masivní konstrukcí z tuhého plastu.

Ocelové hřídele náprav

Při použití šnekových převodů diferenciálů je přenos kroutícího momentu na kola zajištěn pomocí ocelových hřídelí, které mají vysokou odolnost a tuhost při záběru kol. Moment je na přenášen kolíkem na šestihranné náboje.

Drážkované hnací hřídele

Přední a zadní hnací hřídele mezi převodovkou a přední a zadní nápravou, jsou drážkované hřídele, které umožňují velký axiální posun a maximální přenos točivého výkonu.

3-bodové přední a 4-bodové zadní zavěšení náprav

Jedinečné vlastnosti při zdolávání obtížného terénu mají nápravy auta, které jsou zavěšeny ve více bodech a umožní velké překřížení náprav a tím i stálý náhon na kola.

Funkční tlumiče odpružení

I tak malý RC model auta může mít maketově zpracované tlumiče s imitací pomocných nádržek. Přes jednoduchou konstrukci s vinutou pružinou a plastovým tělem jsou tlumiče skvěle funkční.

Realistická karosérie

Karosérie SCX24™ B-17 Betty™ je inspirována původní karosérií AX10 Scorpion. Nainstalovány jsou dvě LED světla v předním nárazníku, použity jsou pneumatiky Rock Lizard na discích Rockster.

Odklápěcí karosérie

Odklápěcí systém karoserie nabízí snadný přístup ke komponentům na podvozku. Baterii a podvozek můžete mít rychle k dispozici odstraněním pouze jedné sponky karoserie a vyklopením karoserie nahoru.

Silný motor s víceřadou převodovkou

O pohon RC modelu auta Axial SCX24 se star stejnosměrný motor řady 180 s 88 závity na kotvě. Motor má optimální točivý moment, který je potřeba pro jízdu do strmého stoupání. Je upevněn na kovové motorové lože, které pomáhá motor chladit a udržovat teplotu na optimální úrovni

Silné servo řízení Axial AS-1

Klíčovou komponentem u expedičních RC modelů aut je dostatečně silné servo řízení s robustním mechanismem. Přímo nad přední nápravou je uloženo servo řízení Axial AS-1 se servosaverem, který umožňuje přesné řízení, a zároveň poskytuje ochranu převodů a elektroniky serva v případě překážky v řízení nebo nárazu na přední kolo.

Osazeno kuličkovými ložisky

Model je plně osazen kuličkovými ložisky a to jak v převodovce, tak v nápravách a náhonech. Můžete jezdit bez obav, že by se vám někde opotřebilo kluzné ložisko.

Pamětní mince k 15-letému výročí

Speciální pamětní minci Axial® 15-Year Anniversary, můžete získat pouze nyní a to s modelem, připraveným k provozu v limitované edici SCX24™ B-17 Betty™.

Model v limitované edici

Boční lišta podvozku každého modelu má laserem vyleptáno jedinečné výrobní číslo a logo Axial® 15th Anniversary. Dodává se zabalen ve speciálně navržené sběratelské krabici se speciální grafikou.

Doporučujeme koupit

Vše potřebné k provozu naleznete v balení.

Doporučené akumulátory

Pro více zábavy a delší dobu provozu doporučujeme dokoupit další akumulátor:

 • Náhradní LiPo akumulátor 7,4 V 350 mAh
Doporučené univerzální nabíječe pro rychlejší nabíjení
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 50W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.

Pro připojení akumulátoru k nabíječi je nutný nabíjecí kabel s redukcí IC3 baterie - JST-PH.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby a sadu nářadí. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta. Na modelu jsou dále použity šrouby v palcových jednotkách, proto doporučujeme šroubovák Medial Pro imbus 1/20".

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlem na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: Expedice
Hmotnost: 1.08 kg
Typ: Crawler, expediční
Šasí: Kovové
Měřítko: 1:24
Délka: 198 mm
Šířka: 107 mm
Výška: 99 mm
Rozvor: 133 mm
Světlá výška podvozku: 27 mm
Hmotnost: 160 g
Náhon: 4WD
Motor: Stejnosměrný 180 88T
Doba jízdy: 40 až 50 minut s dodaným akumulátorem
Rychlost: Až 3 km/h
Vysílač: Axial AX-4 2.4GHz 2-kan.
Přijímač: Axial AE-6 kombo Rx/reg. s reverzem
Servo: Axial AS-1
Baterie: Dynamite LiPol 7.4 V 350 mAh
Disky: Rockster
Pneumatiky: Rock Lizard

Představení modelu

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: