Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

Hangar 9 OV-10 Bronco 30cc ARF

Kód: HAN4670
Značka: Hangar 9
42 999 Kč –5 % 40 849 Kč / ks 33 759 Kč bez DPH
Vyprodáno

Obří dvoumotorová RC maketa vojenského letadla OV-10 Bronco má rozpětí více než 2,7m, kompletní povrchovou úpravu, kabinu s kokpitem a makety zbraní. K pohonu lze zvolit jak spalovací motory 30-35cc, tak elektromotory. Výborné letové vlastnosti a realismus letu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Stavebnice obsahuje hotové potažené díly modelu Hangar 9 OV-10 Bronco 30ccm ARF, příslušenství k montáži spalovacího motoru a elektromotoru, maketová kola 3ks, maketové příslušenství zbraní (rakety Sidewinder), kabina, kokpit s pilotem, hliníkové spojky křídel, 2x vrtulové nabarvené vrtulové kužely, produktový manuál.

Charakteristika

Obří dvoumotorová RC maketa vojenského letadla OV-10 Bronco má rozpětí více než 2,7m, kompletní povrchovou úpravu, kabinu s kokpitem a makety zbraní. K pohonu lze zvolit jak spalovací motory 30-35ccm, tak elektromotory. Výborné letové vlastnosti a realismus letu. Příslušenství k montáži spalovacího motoru i elektromotoru,

Něco historie

North American Rockwell OV-10 Bronco byl turbovrtulový lehký útočný a pozorovací letoun, která byl vyráběn v 60. letech minulého století.Jeho hlavní úlohou bylo řízení letecké podpory pro pozemní jednotky. Předpokladem byly vlastnosti STOL, vzlet z letadlových lodí, vzlet a přistání na krátké dráze. Letouny Bronco prováděly pozorování, funkci leteckého návodčího, doprovod vrtulníků, ozbrojený průzkum, lehký letecký transport a omezené pozemní útoky. Letouny dále prováděly radiologický průzkum, taktické letecké pozorování, označování cílů pro dělostřelectvo a námořní palbu, letecké řízení taktické letecké podpory a frontové linie, ale také letecké snímkování z malých výšek. Standardní výzbroj sestávala ze 4 kulometů M60C ráže 7,62 mm, dále měl 4 závěsy pro bomby, raketnice a přídavné nádrže. Bronco bojoval ve Vietnamu a účastnil se i operace Pouštní bouře.

RC model od Hangar 9® OV-10 Bronco je celodřevěné konstrukce z balzy a překližky a je potažen nažehlovací potištěnou fólií s věrnou maketovou kamufláží. Příznivci maket válečných strojů si zajisté přijdou na své s modelem Bronco, který je nejen skutečně obří ale má i netradiční vzhled se dvěma trupy, velkou kabinou a centrální pilotní gondolou. Atraktivní tvary a obří rozměry zajistí modelu bezesporu pozornost vašich kolegů a diváků na vašem letišti.

Model má 3-dílné křídlo, v trupech je dostatek místa pro zástavbu benzínových motorů o objemu 30-35ccm. Do trupu se nainstaluje i zatahovací podvozek, který je nabízen jako volitelná součást. Motory mají laminátové nabarvené kryty, v balení jsou i vrtulové kužely v potřebné barvě. Volitený zatahovací elektrický 3-kolý podvozek je hliníkový s odpruženými hliníkovými nohami. Kola jsou součástí setu modelu. Model má funkční 4-dílné vztlakové klapky. Pokud budete chtít použít eleketro pohon, jsou k dispozici motorové lože pro elektromotory.

Vlastnosti OV-10 Bronco
 • Detailní potištěný polomatný povrch s liniemi panelů, nýty, kryty, atd.
 • Lehká konstrukce z balsy a překližky
 • Nabarvené laminátové kryty s detaily a vstupy pro chlazení
 • Nabarvené plastové vrtulové kužely
 • 3-dílné křídlo s podvozkem ve střední částí pro bezpečnou přepravu
 • Navrženo jak pro spalovací motoy o objemu 30-35 cm3 nebo ekvivalentní elektrický pohon
 • Velký horní poklop se dvěma pružinovými západkami
 • Maketový kokpit obsahuje figurku pilota, dvě sedačky a 3D přístrojový panel
 • 4-dílné vztlakové klapky se připojí na vnitřní táhla
 • Volitelný Hangar 9 OV-10 Bronco elektrický zatahovací podvozek s odpruženými nohami (prodává se samostatně)
 • Obsahuje arch samolepek k doplnění kamufláže
 • Součástí je kompletní montážní příslušenství
Maketově přesný

V sérii modelů, z produkce firmy Hangar 9, budeme těžko hledat nápaditější a originálnější model než je OV-10 Bronco. Je to originální, maketově přesný a velmi atraktivní stroj, který má zajímavou historii a bude ozdobou vaší sbírky vojenských válečníků.

Velké rozpětí přes 2,7m!

Model má mohutné vzezření, mohutná středová gondola s rozměrnou kabinou a dvojice trupů s vysoce posazenou výškovkou na vrchních částech směrovek umocňuje dojem nejen na zemi ale především za letu.

Dřevěná konstrukce modelu

Kostra Bronca je vyrobena z balsy a překližky, laserem vyřezané součásti přesně lícují a jednotlivé díly modelu jsou proto prakticky identické. Kostra je nejenom lehká ale je i jako celek tuhá a pevná.

Vyberte si pohonnou jednotku

Jste příznivcem elektropohonu nebo dáváte přednost klasice, čili spalovacímu pohonu? V příslušenství setu naleznete jak motorové lože pro elektro pohon tak příslušenství k montáži spalovacího benzínového motoru.

Věrné zpracování povrchu modelu.

OV-10 Bronco má velmi věrně natištěnou grafiku povrchu na potahu modelu, včetně velmi detailního potahu s liniemi panelů, nýtů a nápisů, krytů a zbarvení. Model má 6ks podvozkových dvířek, velkou kabinu a vybavený kokpit s pilotem.

Volitelný kompletní zatahovací podvozek

Každý, kdo si pořídí podobný model, řeší dříve či později problém zatahovacího podvozku. Proto Hangar 9 připravil kompletní nabídku volitelného zatahovacího 3-bodového elektrického podvozku včetně odpružených podvozkových odpružených noh. Příďová noha je samozřejmě řízená.

Doporučujeme koupit

Stavebnice je bez elektroniky a vybavení, proto je potřeba pro uvedení do provozu doplnit 12 kan. RC soupravu, serva, baterie, kabeláž, motory, regulátory u el. verze, lepidla a montážní pomůcky. Set neobsahuje podvozek, proto je potřeba dokoupit kompletní zatahovací 3-kolý podvozek s nohami - viz Doporučené příslušenství. Protože je model určen zkušeným modelářům, není zde uveden kompletní a konkrétní výčet příslušenství a pomůcek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektro
Druh stavebnice: ARF
Konstrukce: Dřevěná Balza překližka
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Vojenský historický letoun
Rozpětí: 2743 mm
Délka: 2870 mm
Letová hmotnost: 18.1 - 19.05 kg
Nosná plocha: 143,8 dm²
Plošné zatížení: 135 g/dm²
Elektro pohon: 2x 2300W 200Kv
Spalovací motor: 2x benzínový 30-35cc

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: