Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

Hangar 9 F6F Hellcat 15cc 1.6m ARF

Kód: HAN2765
Značka: Hangar 9
10 399 Kč –3 % 10 087 Kč / ks 8 336 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

RC model amerického palubního stíhacího letounu F6F Hellcat o rozpětí 1,6m na motor 15cc či odpovídající elektro, pro všechny fanoušky WW2. Celodřevěná lehká konstrukce je potažena fólií Oracover v barvách U.S. Navy. Klasická stavebnice ARF s pevným podvozkem a kompletním montážním příslušenstvím.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Stavebnice obsahuje potažené díly modelu F6F Hellcat, kabinu, figurku pilota, laminátový motorový kryt, pevný podvozek, kryty podvozku, kola, ostruhu, šachtu podvozku, výlisek motoru, nádrž, motorové lože EP, montážní příslušenství, manuál.

Charakteristika

Sportovní RC model amerického palubního stíhacího letounu F6F Hellcat o rozpětí 1,6 m na motor 15cc či odpovídající elektro pohon je určen pro všechny fanoušky letounů z druhé světové války. Celodřevěná lehká konstrukce je potažena fólií Oracover v barvách U.S. Navy. Klasická stavebnice ARF s pevným podvozkem a kompletním montážním příslušenstvím.

Něco málo z historie.

Letoun F6F Hellcat byl americký palubní stíhací letoun, vyrobený v roce 1942 společností Grumman. Ještě v tomtéž roce začaly být vyráběny v masovém měřítku a v roce 1943 začaly být Hellcaty vyzbrojovány americké letadlové lodě. Celkem bylo vyrobeno 12 275 strojů. Letouny Grumman F6F Hellcat, spolu se stroji F4U Corsair, získaly v leteckých soubojích na moři dominantní postavení. Hellcatům byly v Tichomoří přiznány 3/4 všech sestřelů nepřátelských letadel (5156 sestřelů japonských letounů). Ačkoliv byl Hellcat dvakrát těžší než Zero, vyrovnával to silnou výzbrojí, robustní konstrukcí, dobrou pasivní ochranou pilota i nádrží a konečně propracovanou taktikou nasazení. Díky Hellcatům se vojenská situace v Tichomoří obrátila. Američané ničili japonské stroje ve velkém, celkový poměr ztrát byl 19,1:1 ve prospěch pilotů Hellcatů.

RC model F6F je postaven jako polomaketa pro rekreační létání, stavebnice je dodávána s hotovými potaženými díly, které je potřeba sestavit a vybavit RC zařízením a pohonnou jednotkou. Pro sestavení je potřeba mít základní modelářské dovednosti a zkušenosti ze stavby modelů WW2. Přesto není dokončení nijak náročné, pomáhá tomu i obrázkový návod krok za krokem. Ve stavebnici najdete i řadu doplňků, jako laminátový kryt motoru, vylisovanou maketu motoru, vylisovanou kabinu s nabarveným rámečkem konstrukce kabiny a figurku pilota, pevný podvozek s koly a kryty podvozku, lože pro elektromotor, táhla, páky řízení a další.

Lehká dřevěná konstrukce

Promyšlená, laserem vyřezaná konstrukce z balzy a překližky je lehká a zároveň dostatečně tuhá a pevná i pro přistání na trávě. Konstrukce je dobře dimenzovaná i pro létání akrobacie. F6F Hellcat 15cc je skvělý model, který je konstruován pro náročné potřeby sportovního pilota.

Rychlá montáž před startem

Křídlo je dvoudílné a nasouvá se na hliníkovou trubku, připojí se konektory křidélek a každá polovina se pohodlně připoutá jedním plastovým šroubem. Pak už jen stačí natankovat a zapnout RC soupravu....

Detailní zpracování detailů

Vzhled modelu je proveden co nejvěrněji, vyniká kryt motoru s řadou maketových prvků, stejně jako přítomnost pilota a přístrojové desky v kabině. Pro větší autentičnost, je možné do motorového krytu nainstalovat výlisek modelu motoru.

Volitelný zatahovací podvozek

Přestože pevný podvozek není během letu příliš autentický, zastává nenejvýš praktickou funkci a to odolností při ne zrovna povedených přistání. Každý kdo chce mít věrnou repliku, může si opatřit svůj model volitelným zatahovacím podvozkem EFLG520, který určen pro montáž do křídla, kde se podvozek sklápí směrem dozadu a noha se přitom pootočí o 90°. V příslušenství setu je obsažena sada pro montáž tohoto podvozku, která obsahuje podvozkové šachty a kryty podvozku. Pro věrnější vzhled je možné doplnit podvozkové nohy s odpružením EFLG520F4U .

Zvolte si výkon

K pohonu modelu lze zvolit spalovací motor 15-20cc, 4-taktní 21ccm nebo elektro motor (1500W). Volba je pouze na vás a do značné míry na tom bude záviset i letový projev a výkony.

Přístup k elektronice

Po sundání krytu trupu, se objeví přehledný a snadno přístupný prostor, pro instalaci všeho potřebného příslušenství. Montáž serv, výměna baterie či montáž křídla, všude je dostatek místa pro pohodlnou instalaci.

Provedení modelu bez komplikací

Protože model nemá v základním vybavení zatahovací podvozek a nemá ani vztlakové klapky, zjednodušuje se tím celková koncepce modelu a zároveň snižují pořizovací náklady. Pro běžné létání není toto vybavení příliš podstatné, protože díky velké ploše křídla a příznivému plošnému zatížení je model na přistání dostatečně pomalý a dobře řiditelný. Při létání navíc není potřeba řešit obsluhu klapek ani podvozku.

Vlastnosti modelu F6F Hellcat
 • Lehká konstrukce z balzy a překližky
 • Originální potah Hangar 9® UltraCote® (Oracover)
 • Realistické zbarvení, samolepky markingu
 • Velký kryt trupu usnadňuje přístup k elektronice a bateriím
 • Dvoudílné křídlo s eloxovanou hliníkovou spojkou křídla
 • Bezproblémové sestavení, snadná přeprava a skladování
 • Robustní pevný podvozek a 100 mm kola v balení
 • Možnost zástavby volitelného elektrického zatahovacího podvozku E-flite® s pootočením nohy
 • Nalakovaný laminátová kryt motoru, výlisek makety motoru
 • Kryty podvozku a detaily kabiny zvyšují realismus modelu
 • Snadná instalace spalovacího i elektro motoru
 • Kompletní montážní příslušenství je součástí balení

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění potřebujete minimálně 6-ti kanálovou RC soupravu, serva, pohonnou jednotku.

Serva, elektronika
 • 5x standardní servo minimálně s momentem 5 kg.cm
 • Minimálně 6-ti kanálová RC souprava
Pohonná jednotka - elektromotor E-flite Power 60
 • Střídavý motor
 • Vrtule
 • Regulátor
 • Akumulátor LiPol
Zatahovací podvozek (volitelný)
 • Podvozek 520 (obj. č. EFLG520).
 • Volitelné odpružení podvozkových noh (obj. č. EFLG520F4U).

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektro
Hmotnost: 6.3 kg
Druh stavebnice: ARF
Konstrukce: Překližka, balza
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Vojenský historický
Rozpětí: 1630 mm
Délka: 1210 mm
Letová hmotnost: 4,1 - 4,5 kg
Nosná plocha: 45,1 dm²
Plošné zatížení: 95 g/dm²
Elektro pohon: Power 60
Spalovací motor: Evolution 15cc

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: