Ahoj, vítejte na novém eshopu s RC modely. Pokud budete cokoliv potřebovat, pište na email: obchod@rc-modely.cz

E-flite F-16 Falcon 80mm EDF ARF Plus

Kód: EFL87870
Novinka
Značka: E-Flite
12 199 Kč –4 % 11 711 Kč / ks 9 679 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

RC model známého amerického letadla, F-16 Falcon je výborně ovladatelný model proudové stíhačky. Zcela nová konstrukce s maketovými detaily Extra Scale, doporučen je pohon 6S, zatahovací podvozek, poziční osvětlení. Bez přijímače, motoru a regulátoru a dmychadla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Součástí setu jsou hotové díly modelu E-flite® F-16 80mm EDF, s nainstalovanými komponenty: 1ks Spektrum servo A450 13g MG, 1ks Spektrum servo A450R 13g MG, 6ks Spektrum servo A335 MG, 1ks Spektrum servo A335R MG,E-flite sekvencér podvozku, Elektrický zatahovací podvozek příďový F-16 80mm EDF, Elektrický zatahovací podvozek levý F-16 80mm EDF, Elektrický zatahovací podvozek pravý F-16 80mm EDF. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

RC model známého amerického letadla, F-16 Falcon je nejlépe ovladatelný vysoce výkonný model proudové stíhačky! Zcela nová konstrukce s maketovými detaily Extra Scale, doporučen pohon 6S, zatahovací podvozek, poziční osvětlení. Bez přijímače, motoru a regulátoru a dmychadla.

Technologie, maketovost, výkony

F-16 Fighting Falcon byl standardní stíhač amerického letectva a jeho výroba započala před více než 40 lety. Díky pokroku v technologii a schopnostech tohoto víceúčelového stíhače, je tento stroj stále aktivní ve vzdušných silách po celém světě. E-flite® F-16 Falcon 80mm EDF (Electric Ducted Fan) je model kategorie Extra Scale, jehož předlohou je jednomístná varianta F-16C, která se začala vyrábět v roce 1984. F-16C měl vylepšenou avioniku kokpitu a radar pro každé počasí a výzbroj raketami vzduch-vzduch, kromě AIM-7 a AIM-120. Tří-barevnou šedou povrchovou úpravu modelu si můžete snadno kamuflovat pomocí přiložených samolepek s označením letky. Nadstandardní detaily a funkční prvky Extra Scale - včetně sofistikovaného podvozku nainstalovaného na modelu F-16 EDF - poskytují nepřekonatelné letové zážitky.

Technika F-16 Falcon

E-flite® F-16 Falcon 80mm EDF má zcela nový design s detailními maketovými prvky, funkcemi a výkony, které skýtají bezkonkurenční zážitek z létání. Model má množství maketových detailů, včetně lisovaných linií potahových panelů, odnímatelných střel a výzbroje, navíc figurku pilota v kabině a další. Funkce Extra Scale zahrnují LED navigační a přistávací světla, plovoucí výškovku, provozní klapky, zatahovací podvozek a sekvenční kryty podvozku. V modelu je devět továrně instalovaných digitálních serv s kovovými převody. Model je vyroben z odolného, lehkého a tuhého materiálu EPO, F-16 se sestavuje bez lepidla a proto je sestavení modelu snadné.

Model je připraven k instalaci vaší kompletní pohonné jednotky - dmychadlo 80mm, střídavý motor a regulátor.

Klíčové vlastnosti modelu E-flite® F-16 Falcon ARF
 • Nejdetailněji provedný model F-16 EDF (Electric Ducted Fan)
 • Letoun F-16 Fighting Falcon je používán v U.S. Army
 • Maketové detaily, jako linie potahových panelů, odnímatelné nádrže a výzbroj
 • Funkční LED světla, plovoucí výškovka, klapky, sekvenční kryty podvozku
 • 9 nainstalovaných serv MG s táhly s kulovými čepy
 • Elektrický zatahovací podvozek s důsledným odpružením
 • K montáži není zapotřebí lepidlo, stačí upevnit několik šroubů
 • 2-dílné křídlo, magneticky zajištěná špice trupu
 • Pohodlný přístup do trupu odnímací kabinou s detaily kokpitu a figurkou pilota
 • Volitelný efektní prstenec LED přídavného spalování na výstupní trysku
 • Extrémně odolný, lehký a tuhý materiál EPO
Zpracování a maketové detaily

Model F-16 Falcon 80mm EDF má přesné tvary podle předlohy a množství detailů Extra Scale, věrné zbarvení s možností aplikovat různé obtisky podle vlastního výběru. Elektrický zatahovací podvozek, příslušenství s odnímacími nádržemi, odnímacími raketami a zbraňovými systémy, hotovou kabinou s kokpitem, přístrojovou deskou a figurkou pilota.

Extra Scale maketové prvky

Model F-16 má již z výroby instalována funkční poziční a přistávací LED osvětlení, plně funkční letovou stabilizaci, funkční vztlakové klapky a kormidla s pantovými závěsy a dokonce i plně funkční zatahovací podvozek se sekvenčními kryty podvozku, posouvají váš letový zážitek na vyšší úroveň. Volitelný simulovaný prstenec s přídavným spalováním LED je k dispozici jako volitelný prvek, který ještě více zlepší vaše letové zážitky.

Extra Scale zatahovací podvozek

Podvozek modelu F-16 je vybaven odolnými kovovými komponenty, jde o dosud nejrozsáhleji zpracovaný podvozek nainstalovaný na modelu F-16 EDF! Sekvenční a servy ovládané převodové kryty mají na vnitřní straně tvarované detaily a dveře příďového podvozku jsou rovněž vybaveny LED přistávacími světly, které se automaticky zapínají a vypínají při vysunutí nebo zasunutí příďové nohy.

Pevná a tuhá konstrukce

Konstrukce draku letadla z lisovaného materiálu EPO, umožňuje skvělé a přesné ztvárnění detailů a tvarů povrchu modelu. Drak modelu je přitom velmi lehký a pevný. Výsledkem je vynikající vzhled, který se maximálně přibližuje svému velkému vzoru.

Přesné ovládání modelu

Celkem devět již instalovaných digitálních serv s kovovým převodem spolu s táhly, vybavenými kulovými čepy na všech hlavních kormidlech, poskytuje rychlé, přesné a spolehlivé ovládání při každém režimu letu.

Snadná montáž

Model F-16 lze jej přepravit v téměř každém vozidle díky odnímacímu křídlu, které se připevní několika šrouby a magneticky jištěné špici trupu, kterou lze snadno odejmout a zkrátit trup, pro pohodlnější přepravu v kufru vašeho auta.

Vyberte si svoji imatrikulaci

V balení jsou obtiskové archy se čtyřmi různými možnostmi označení příslušnosti k letce, takže si můžete vybrat obtisky, které se vám líbí. Zde jsou možnosti:

 • South Carolina Air National Guard (se sídlem na základně Shaw Air Force Base) 79. stíhací letka - velitelství 20. stíhací křídlo, verze Tiger Meet
 • South Carolina Air National Guard (se základnou na základně Shaw Air Force Base) 77. stíhací letka, 20. stíhací křídlo, verze Wild Weasel k 50. výročí
 • South Carolina Air National Guard (se základnou na základně Shaw Air Force Base) 157. stíhací letka, 169. stíhací křídlo (Swamp Foxes), verze Wild Weasels k 50. výročí
 • Ohio Air National Guard (se základnou v Ohio National Guard Base) 112. stíhací letka, 180. stíhací křídlo, verze Stingers

Doporučujeme koupit

Pro dokončení doporučujeme doplnit RC soupravu, dmychadlo 80mm, střídavý motor a regulátor, pohonnou LiPol baterii 6S 22,2V 4000–7000mAh 30+C s konektorem EC5™ nebo IC5™ a kompatibilní nabíječ.

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 6 články (22.2 V).

 • LiPol akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 5000mAh 100C IC5 s technologií Smart.
 • LiPol akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 22.2V 5000mAh 50C IC5 s technologií Smart G2
 • LiPo akumulátor s vyšší kapacitou Spektrum Smart LiPo 22.2V 7000mAh 30C IC5 s technologií Smart
 • Pro maximální výkon a dobu letu LiPo akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 22.2V 7000mAh 30C IC5 s technologií Smart G2

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektro
Druh stavebnice: ARF+
Konstrukce: EPO
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Jet EDF
Rozpětí: 1000 mm
Délka: 1450 mm
Letová hmotnost: 3245 - 3779g, (s baterií 2665 - 2847g)
Elektro pohon: Doporučen střídavý 3280-2100Kv 4P Inrunner

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: