Losi Mini-B 1:16 RTR modrá

Kód: LOS01016T1 LOS01016T2 LOS01016T3 Zvolte variantu
Novinka
Značka: Losi
3 999 Kč / ks 3 305 Kč bez DPH
Objednáno u výrobce Objednáno u výrobce Objednáno u výrobce Zvolte variantu
Varianta

Legendární Losi® Mini se opět vrací na scénu! Tentokrát je Losi Mini-B větší, v měřítku 1:16, s geometrií zavěšení převzatou z platformy TLR® 22, voděodolnou elektronikou a RC soupravou 2,4GHz. Olejové tlumiče, výkonný pohon, LiPol baterie 650mAh 2S s nabíječem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje hotové sestavené auto Losi® 1/16 Mini-B RTR Buggy, 3-kanálový vysílač Horizon 2.4GHz, LiPo baterie Dynamite 7.4V 650mAh 2S 20C EC2, LiPo nabíječ Dynamite USB 2S, 4x baterie AAA, klíč křížový nástrčný. V modelu je nainstalován přijímač s regulátorem 2.4GHz, motor Dynamite 280 47T, servo Spektrum SX107. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Legendární Losi® Mini se opět vrací na scénu! Tentokrát je Losi Mini-B větší, v měřítku 1:16, s geometrií zavěšení převzatou z platformy TLR® 22, voděodolnou elektronikou a RC soupravou 2,4GHz. Olejové tlumiče, výkonný pohon, LiPol baterie 650mAh 2S s nabíječem.

RC model auta Losi Mini-B 1:16 je připraven k jízdě s karosérií ve třech barevných provedeních. Olejové tlumiče dovolí jízdu v terénu i na silnici, dlouhá ramena náprav s vysokým zdvihem si snadno poradí s každým povrchem. Výkonný motor 280, hliníkové šasí, baterie LiPol 2S 650mAh. S autem Mini-B můžete závodit na zahradě, na parkovišti nebo venku v terénu. Nenáročný a skladný model pro zábavu s přáteli, model má proporcionální ovládání, řízení zajišťuje mini servo Spektrum se servosaverem na výstupní hřídeli, k ovládání je přiložen vysílač v pásmu 2,4GHz.

Použití modelu je velmi jednoduché. Nabijete přiloženou baterii LiPol Dynamite 7.4V 650mAh 2S nabíječem USB, do vysílače vložíte přiložené 4ks AA baterií, zapnete vysílač, vložíte baterii do modelu, zapnete a jezdíte!

Vlastnosti modelu Mini-B 1:16
 • Využita platforma většího auta TLR 22 Buggy
 • Středová montáž motoru
 • Hliníkový podvozek 1,5mm 6061-T6
 • Olejové stavitelné tlumiče
 • Plně sestaveno a připraveno k provozu
 • LiPo baterie 7,4 V 650 mAh s konektorem EC2
 • Baterie upevněna elastickým páskem
 • Motor Dynamite® Brushed 280 47T
 • Kola s pneumatikami BK
 • Plně osazeno kuličkovými ložisky
 • Servo Spektrum™ SX107 a účinný servo Saver
 • Voděodolná elektronika
 • Geometrie zavěšení 22
 • 3 barevné provedení karosérie
Menší brácha velkého auta 1:10, TLR 2WD Buggy

RC model auta Mini-B Buggy je založen na současné platformě TLR 2WD buggy a využívá nejnovějších zkušeností a technologických novinek. Model je větší než předchozí verze 1:18, má novou konstrukci, je stabilnější na trati a má vyšší rychlost a lepší ovladatelnost.

Motor ve středové konfiguraci

Motor je umístěn v ose šasí před přední nápravou, proto má model vyvážený podvozek, který umožňuje lepší výkony na různých površích nejen díky lepší trakci ale i lepší stabilitě a přesnější odezvě řízení.

Hliníkový podvozek

Mini-B je postaven na základové hliníkové desce o síle 1,5mm, jakosti materiálu 6061-T6. Hliníkový podvozek má větší pevnost, odolnost a tuhost.

Stavitelné tlumiče plněné olejem

Tlumiče mají závitové objímky, které umožňují snadné nastavení předpětí a tím stylu jízdy. Těla tlumičů jsou navíc opatřena přestavitelnou tlumicí vložkou se spodním plněním se dvěma O-kroužky, které zvyšují těsnost a udržují olej v tlumičích.

Připraven k jízdě (RTR)

RC model auta Mini-B je kompletně sestaven a má hotovou nabarvenou karosérii (vyberte si ze tří barevných provedení). Stačí pouze vložit baterie AAA (v balení) do vysílače a nabít přiloženou LiPol baterii přiloženým USB nabíječem.

LiPol baterie Dynamite® Reaction® 2, 2S, 650mAh

V balení setu naleznete pohonnou LiPol baterii 2S 650mAh, kterou stačí nabít přiloženým USB nabíječem. Díky použité LiPol baterii je model velmi svižný a hbitý.

USB nabíječ

Součástí balení je dnes již standardní nabíječ v provedení USB, kterým můžete nabíjet pohonný LiPol akumulátor. Lze použít výstup běžného PC nebo USB zdroj s podporou QUALCOMM Quick Charge 2.0/3.0. USB zdroje se běžně prodávají v obchodech s elektronikou.

RC souprava 2,4GHz

Vysílač pro ovládání modelu má proporcionální řízení směru a otáček motoru. Navíc má funkci reverzu řízení a plynu a možnost nastavení velikosti výchylek a trimů (nastavení střední polohy výchylky).

Přední kola Taper Pin

Přední pneumatiky Taper Pin namontované na discích, jsou jednou z nejoblíbenějších typů pneumatik Losi.

Zadní pneumatiky BK Bar

Zadní pneumatiky BK Bar namontované na discích, jsou osvědčenými vzory pneumatik Losi. Zadní hnaná kola jsou širší, pneumatika BK Bar si poradí s různými povrchy a zvládne tuhý i sypký podklad.

Plně osazeno kuličkovými ložisky

RC model auta Mini-B je vybaven kuličkovými ložisky, které zvyšují výkony díky snížení třecího odporu u rotačních součástí hnacího ústrojí. Současně se zvýší životnost a trvanlivost součástí.

Účinný servo saver

Na hřídeli výstupního tisícihranu serva řízení je nainstalován pružný servosaver, který tlumí rázy od kol. Ten má vícevrstvou konstrukci, díky které je jízda bezpečnější a současně je zajištěno přesné řízení.

Voděodolná* elektronika

Elektronika přijímače a serva jsou voděodolné* a umožňují za podmínek daných návodem, jízdu ve vlhkém prostředí.

Geometrie odpružení TLR

Geometrie odpružení Mini-T 2.0 byla odvozena od konstrukce auta TLR 22 Buggy 2WD a poskytuje vyvážené řízení a výbornou trakci.

Tuningové díly

Pro model Mini-B se vyrábí volitelné tuningové hliníkové součásti, které jsou trvanlivější a mohou zajistit větší tuhost určitých konstrukčních skupin.

Tři barevné varianty

Mini-B se dodává ve třech barevných variantách: modrá/bílá, černá/bílá a žlutá/bílá.

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Balení obsahuje vše potřebné k provozu RC modelu.

Náhradní akumulátor

Pro více zábavy - delší jízdní čas, doporučujeme zakoupit další akumulátor LiPo Car 7.4V 650mAh 2S 20C HC

Pro napájení USB nabíječe doporučujeme použít výkonný Síťový univerzální USB adaptér QC3.0 19W

Doporučené nabíječe pro LiPol baterii:

Pro rychlejší nabíjení doporučujeme univerzální nabíječ.

 • Nabíječ Dynamite Prophet Sport Mini LiXX/NiMH 50W AC s indikací stavu pomocí LED diod
 • Nabíječ Dynamite Prophet Sport Plus LiPol/NiMH 50W AC/DC s napájením AC/DC ze sítě nebo ze zdroje.

Pro připojení akumulátoru k nabíječi ještě pořiďte - nabíjecí kabel - EC2 14AWG 30cm

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC aut Losi potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta nebo kvalitní Sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm. Doporučujeme prohlédnout si Sady nářadí

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Buggy
Typ: Buggy 2WD
Šasí: 1.5mm hliníková deska, 6061-T6
Měřítko: 1:16
Délka: 272 mm
Šířka: 178 mm
Výška: 102 mm
Rozvor: 190.5 mm
Prostor pro baterie: 100x50x30 mm
Náhon: 2WD
Motor: Stejnosměrný 280
Olej tlumičů: 22.5 wt
Olej diferenciálů: Mazivo

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: